Klawiatura numeryczna - przecinek zamiast kropki

Witam,

Mam następujący problem. Na klawiaturze numerycznej wprowadzając kropkę wstawia mi się przecinek. Zmieniłem ustawienia separatora dziesiętnego w w zakładce “Region”, ale to nie pomogło. Dodam, że chodzi mi o takie rozwiązanie, które zmieni to globalnie, a nie w jakimś konkretnym programie. Wiem też, że jest kilka rozwiązań typu jakieś programy do podmiany klawiszy, ale moje pytanie brzmi czy nie obejdę się bez tego? Czy nie ma nigdzie w ustawieniach Windows 10 takiej opcji, żeby ta kropka faktycznie była kropką, a nie przecinkiem?

Po wylogowaniu się zmiana separatora(-ów) nic nie dała?

Jak sprawdzałem to np. układ “akcent” nie chce działać z Windows 10 FCU (1709).

No właśnie nic się nie zmieniło. Tzn. w ustawieniach cały czas widnieje już ustawiona kropka, ale naciskając tą kropkę na klawiaturze numerycznej, robi przecinki. Nie jest to może jakieś tragiczne, ale np. przy wpisywaniu liczb czy adresów IP jest dość niewygodne.

1 polubienie

Ja nawet ustawiłem kraj na UK, też nic nie dało (a tylko przyblokowało wpisywanie polskich znaków i się nagle zaczęły instalować amerykańskie pakiety do klawiatury).

Układ klawiatury "Akcent" 3 lub "leniwy unicode" - w Windows 10 może okazać się szybsze bindowanie np. SharpKey (kliknij aby rozwinąć)

Pozostaje się pomęczyć nad instalacją “Akcent” 3 lub “leniwy unicode”.
Oba mają jakieś modyfikacje i podmieniają klawisz z numerycznej na angielską kropkę jak namalowano na większości klawiatur.

Polecałbym na początek ten “leniwy unicode”, a jak znajdziesz jakieś zalety dla “Akcent” to dopiero wtedy niego.



Na problemy z dodaniem przez panel sterowania, to w nim usuń niedziałający (nienadający się układ) i potem z kafelkowych ustawień.

Jakby nadal się nie dało to restart i jak opisałem paragraf wcześniej.

PS. najlepiej po zmianie układu (pomyślnej) uruchomić ponownie Windows by nie przestawiać w każdej obecnie otwartej aplikacji ręcznie - Windows wciąż tego nie ogarnia.

Instalacja bez problemów, kropka działa jak kropka, póki co nie stwierdziłem innych problemów, ale będę testował. Bardzo Ci dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

1 polubienie

U mnie to niestety trochę zgłupiało i w sumie po 2 restarcie mam teraz leniwy unicode - na Windows 7 chętnie go używałem ze względu na dodatkowe znaki spod Alt Gr.

Miałem ten sam problem. Pomogło zainstalowanie ENG klawiatury. Niepotrzebne instalowanie jakiś śmieci na kompie. Problem rozwiązany ;).

I “ę” / “ą” kopiować lub liczyć na autokalekę (czyt. autokorektę)?