Klawiatura numeryczna w ASUS

Mam Laptopa ASUS F5R. Wg instrukcji na TouchPad’zie można zainstalować klawiaturę numeryczną.

Niestety niebardzo wiem jak to zrobić i jakie sterowniki do tego są potrzebne.

Czy kotoś mi może pomóc.

:frowning:

Jak to zainstalować? Masz jakąś zewnętrzną klawiaturę? Zazwyczaj klawiatur nie trzeba instalować, gdyż windows sam w sobie zawiera sterowniki do tegoż urządzenia. A może chodzi ci o klawiaturę numeryczna zintegrowaną? Ona jest już zainstalowana i trzeba ja tylko włączyć klawiszem funkcyjnym. Uaktywniają się wtedy funkcje klawiszy namalowane odmiennym niż pozostałe kolorem. Należy przytrzymać klawisz “Fn” plus odpowiedni klawisz według instrukcji(najczęściej NumLock - w innym kolorze niz pozostałe). Wtedy zamiast liter wprowadza się znaki numeryczne np. zamiast “L” wpisuje się “3”. Jeżeli nie o to chodzi to sprecyzuj dokładniej problem.

Widziałem gdzieś to … i na TP nakleja się wtedy nalepkę z cyferkami :slight_smile: … ale niestety nie wiem jak się tu instaluje - chyba z dvd dołączonego do kompa i potem się przełącza tryby :slight_smile:

Dokładnie tak jak piszesz. Jest naklejka na TP + suwak. Działa tylko suwak.

:shock:

Trzeba zainstalowac oprogramowanie do tp dołączone wraz z laptopem i wybrac tryb pierwszy klawisz koło wył głownego sa 3 tryby tp wł tp wył i klawiatura numeryczna. Działa z kalkulatorem win

Dzięki. Był taki sterownik TPExtra.

Ale znów jest problem.

Kalkulator działa tylko gdy jestem zalogowany jako uzytkownik-administrator.

Gdy zaloguję sie jako użytkownik ograniczeniami to nie działa.