Klawiatura o konkretnych wymaganiach

Cześć. Poszukuję klawiatury, która spełni jakieś określone funkcje.

  1. Podświetlenie - może być jednokolorowe (wtedy białe) lub RGB (skoro już RGB to żebym mógł dla każdego klawisza je ustawiać), z regulacją jasności, w jakiś sposób. Fajnie jakby to podświetlenie podświetlało czcionkę, a nie klawisz od spodu dookoła.
  2. Klawisze multimedialne (wystarczy play/pauza, następny/poprzedni utwór) i pokrętło regulacji głośności. Chciałbym, aby nie były to klawisze w stylu Fn+F1, tylko oddzielne.
  3. Klawiatura w miarę cicha, więc chyba mechanik odpada (chyba, że są ciche).
  4. Nie wiem, jak to się nazywa, ale żeby mógł naciskać wiele klawisze jednocześnie> N-key rollover czy jakoś tak, dobrze myślę?
  5. Klawiatura pełna, razem z numeryczną.
  6. Pytanie ogólne. Czy te klawiatury po ustawieniu tych bajerów pamiętają to co się ustawiło po wyłączeniu zasilani PC, czy muszę to za każdym razem ustawiać od nowa?
  7. Jakoś podobno teraz wykonuje się klawisze w taki sposób, ze się nie wycierają, co jest podobno zmora tych czasów.
  8. Podobno są też jakieś makra - dobrze myślę, ze można tam ustawić ficzer pozwalający wykonać sekwencję np.: SHIFT+A-> Oczekiwanie 2s-> SHIFT+B?

Po szperaniu w internecie znalazłem takie klawiatury:
Genesis RX85 RGB, Sharkoon SGK5, Steelseries APEX5/Pro, ROCCAT Horde AIMO

Może ktoś ma te klawiatury i mógłby coś napisać, a może coś innego polecicie? W sumie nie wiem, czy mechanik to dobry wybór podobno są bardzo głośne.

Tak, mechaniki są głośne. Ja korzystam z Logitech G213.

  • Ma ona podświetlenie czcionki;
  • Makra dostępne;
  • Multimedia obecne takie, jak napisałeś;
  • cicha, bo membrana;
  • nie wytrze się, bo czcionka przezroczysta. Poza tym jednak sama powierzchnia klawiszy może się “wypolerować”, czyli z matowej zrobi się gładka i nabierze połysku. Po prostu od klikania;
  • nie blokuje kilku naciśniętych klawiszy naraz;
  • numeryczna klawiatura obecna;
  • po odcięciu zasilania nie “ucieka” konfiguracja;
  • rozbudowany soft G Hub;
    Naprawdę polecam:
    Link do cen:
    Klawiatura Logitech G213 Prodigy (920008093) - Opinie i ceny na Ceneo.pl

Link do mojego filmu na YT nt. tej klawy:
Klawiatura Logitech G213 SZCZEGÓŁOWA RECENZJA Logitech G213 Keyboard DETAILY REVIEW - YouTube

Albo… https://www.x-kom.pl/p/390517-klawiatura-bezprzewodowa-logitech-craft.html :nerd_face: