Klawiatura od zestawu bezprzewodowego modecom nie działa

Witam. Około dwóch lat temu kupiłem sobie mysz bezprzewodową MC-WGM1. Myszka działa bez problemowo zarówno w kwestii sterowników jak i użytkowania. Niestety ostatnio mi upadła i trochę się zniszczyła. Uznałem więc że kupię sobie identyczną. W sieci znalazłem jednak fajny zestaw tej samej myszki z bezprzewodową klawiaturą (MC-WGC1) . W owej klawiaturze tkwi problem. Gdy wczoraj dostałem paczkę podłączyłem ją po przez mini usb które przyszło razem w zestawie.Owe mini usb powinno zainstalować sterowniki od obu urządzeń co się nie stało. Okazało się iż myszka działa tak jak powinna a klawiatura sprawia wrażenie niepodłączonej. Próbowałem usuwać sterowniki starej myszki lecz nie jestem pewien czy robiłem to w odpowiedni sposób dlatego zwracam się o pomoc na forum. Próbowałem szukać odpowiedzi w sieci lecz rozwiązania które znalazłem mi nie pomogły.Proszę o pomoc.

Hej,

  • Diody odpowiedzialne za stan Caps Locka i Num Locka świecą się?
  • Sprawdzałeś, czy baterie nie są słabe?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

I jeśli to zestaw bezprzewodowy, na nadajniku i klawiaturze powinny być przyciski do synchronizacji - należy je oba nacisnąć po zainstalowaniu i na pracującym systemie.

Niestety klawiatura nie ma diod od num locka i caps locka posiada jednak diodę od zasilania która świeci się po włożeniu baterii przez około 1,5 sekundy. Sprawdzałem inne baterie z pewnością naładowane i efekt jest ten sam.

Zestaw nie posiada przycisku synchronizacji a instrukcja produktu nakazuję jedynie podłączyć mini usb do komputera aby mysz i klawiatura działały.

Hej,

  • A nad klawiatura numeryczną co się znajduje?
  • Próbowałeś ponownego sparowania urządzeń zgodnie z tym, co pisał JNJN?
    Pozdrawiam,

Dimatheus

Owszem jest tam owa dioda od zasilania. W sieci są zdjęcia na których są inne diody lecz u mnie jest tylko jedna. Co do tego sparowania jeśli chodzi o przyciski synchronizacji to nie mam możliwości tego zrobić mini usb robi to automatycznie i z mojego punktu widzenia powodem problemu jest fakt iż na laptopie mam zainstalowane sterowniki od starej myszki. Nie jestem co do tego pewien ale to by tłumaczyło fakt dla czego mysz działa a klawiatura nie chodź działają po przez jedno mini usb.

Hej,

Dziwne, że wygląda inaczej, niż przedstawiana jest na stronie producenta. Jesteś pewien, że otrzymałeś poprawną klawiaturę do tego zestawu? Jest gdzieś na jej spodzie podany dokładny jej model?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tylko to - MC-WGC1 no i oczywiście napis “MODECOM”

Hej,

A masz możliwość sprawdzenia działania sprzętu na innym komputerze?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pobierz Device Doctor z tąd: http://devicedoctor.com/device-doctor-download.php

Zainstaluj i sprawdź czy nie wykryje ci nieaktualnych sterowników od klawiatury.

Znalazło coś na temat usb lecz nic dokładnie nawiązującego do klawiatury 

Co ciekawe wypróbowałem zestaw na innym urządzeniu (na tablecie z androidem nie mam innej możliwości) i mysz działa bez problemu a klawiatura nie 

Hej,

Czyli przetestuj jeszcze na jakimkolwiek komputerze. Jeśli klawiatura działać nie będzie, z pewnością jest uszkodzona i konieczna będzie reklamacja.

Pozdrawiam,

Dimatheus