Klawiatura piszczy po naciśnięciu 3 klawiszy

Zauważyłem pewnien problem którego wcześniej nie miałem.

Mianowicie gdy gram w FIFE to po naciśnięciu jednocześnie 3 klawiszy, klawiatura się blokuje i zaczyna piszczeć. Nie zmieniałem klawiatury, i wcześniej nie miałem takiego problemu. Podejrzewam że brat mógł coś poprzestawiać, i teraz sobie z tym nie daję rady.

Pozdrawiam Mariusz.

Ktoś coś pomoże? Czy nikt nie potrafi rozwiązać tego problemu?

Sprawdź w: Panel sterowania -> Ułatwienia dostępu -> Centrum ułatwień dostępu -> Ułatw korzystanie z klawiatury  , czy nie masz przypadkiem włączonej funkcji Klawiszy trwałych (albo czegoś innego); jeśli tak to wyłącz tą funkcję (odznacz) i potem sprawdź czy pomogło.

Niestety, wszystko było wyłączone. Problem nadal jest.

O jakich klawiszach mowa ?

Akurat w tym przypadku, problem dotyczy głównie klawiszy np. S lub D + Strzałka w górę + Strzałka w Lewo. Grając w FIFĘ  czasami nawet używałem nawet 4 klawiszy na raz, S + D + Strzałka w górę i w lewo. I nie było z tym żadnego problemu…Teraz problem jest przy 3 klawiszach. 

A czy to nie jest tak że większość klawiatur tak ma? Ograniczenia konstrukcyjne jak przypuszczam.

Nie wiem, możliwe, ale zawsze normalnie mogłem grać w fifę i nie było takiego problemu że się denerwowałem przez to że po naciśnięciu 3 klawiszy wszystko się blokuje i piłkarz nie może się poruszać tam gdzie ja chcę, a od dwóch dni nie da się kompletnie grać. Jest to praktycznie najczęściej używana przeze mnie kombinacja klawiszy, którą wciskam, dlatego tak odczułem tą różnicę i ten problem.

Masz włączone w ustawieniach tzw funkcję trwałych klawiszy 

W ustawieniach klawiatury mam wszystko mam wyłączone, nic nie jest zaznaczone, również klawisze trwałe.

 

Wszystko może też zależeć od klawiatury. Niektóre mają blokadę do 3 niektóre do 4 klawiszy na raz. Może również zależeć od matrycy. Poszukaj trochę w necie - podają parę rozwiązań.

Matrycy? A co ma ekran do klawiatur? Już nawet nie wspomnę że jedno to urządzenie wejścia a drugie wyjścia.

Rozumiem doskonale to że niektóre klawiatury mogą mieć blokadę do 3 a niektóre do 4 klawiszy. Ale ja nie zmieniałem wcale klawiatury, i wcześniej mi wszystko chodziło jak należy bez problemu. Gdyby nie moja ukochana fifa może i nawet nie zwrócił bym na to uwagi, ale zaczęło to mnie strasznie denerwować, kiedy przy wciśnięciu najczęściej S + strzałka w górę + strzałka w lewo wszystko się blokuje i nie można nic zrobić. Teraz sprawdzam sobie i widzę że nawet piszczy przy wciśnięciu samej strzałki w górę i w lewo, przy wciśnięciu innej kombinacji strzałek jest wszystko okey, tylko blokuje przy w górę i w lewo.

Jeszcze jedno co mi przyszło do głowy, to taka myśl, że może to czynnik fizyczny; tj. może klawiatura została przypadkiem zalana (spytaj współużytkowników czy czegoś nie rozlali na klawiaturę) i teraz klawiatura nie “trybi” tak jak wcześniej albo jeszcze to, że elektronika w środku klawiatury uległa awarii i klawiatura jest do wymiany.

Jak masz możliwość, to sprawdź na innej klawiaturze, czy będzie występował ten sam problem.