Klawiatura pisze dodatkowe znaki

Witam
Klawiatura tracer (jeśli wymagane jest podanie dokładnego modelu to podłączę ją u brata pod windowsem, teraz jestem na ubuntu i nie wiem wiem jak tu to sprawdzić, poza tym mam wpiętą teraz inną, ale to chyba nieistotne)

Otóż problem polega na tym, że wpisując 1 automatycznie wpisuje mi 1q, wpisując 2, wpisuje mi w tekście 2w i tak aż do czterech. Czyli wpisując
1234, u mnie w tekście wpisuje 1q2w3e4r.
Identycznie jest z literami, jak wpiszę: qwer, to w tekście pokaże “q1w2e3r4”.

Reszta liter i liczb działa normalnie :slight_smile:

Szukałem rozwiania na google, “1q2w3e4r keyboard” i z tego co zrozumiałem to nie jest to problem sprzetowy, tylko coś się “zremapowało”? Niewiele rozumiem, mógłby mi ktoś pomóc, po polsku nie znalazłem nic na ten temat.
pozdrawima

Niektóre klawiatury dla graczy posiadają funkcję zapisywania makr. Czy nie wylało się coś na nią?

1 polubienie

To chyba strzał w dziesiątkę, wydaje się, niewielka ilość płynów wysokoprocentowych wylała się akurat w ten obszar klawiatury :smiley: Czyli już po niej?

To tania klawiatura, dałem za nią i za mysz w komplecie 80 zł tak więc jakieś tragedii nie ma.
Zaczęła “świrować” na windowsie to ją włożyłem do szafy. Po jakimś czasie uznałem, że może jest jeszcze do odratowania, ale trochę przeleżała w szafie :smile: Stąd mój temat.

Skoro jest niedroga i nie jesteś z nią związany emocjonalnie, hobbystycznie, dla własnej satysfakcji możesz ją rozkręcić i umyć. Jeśli wszystko wróci do normy, zostaniesz bohaterem w swoim domu :wink:

1 polubienie

ok WODZU, dam znać czy zadziałało :smiley: