Klawiatura pod USB nie dziala

(Karool3k) #1

Witam,

Mam klawiaturke Logitech G11 i do wczoraj wszystko chodzilo cacy a dzis z rana probuje cos napisac i nie da rady .

W BIOSie mam takie opcje

USB function

USb operation mode opcje full/low speed | high speed

USb keyboard support OS | BIOS

USb mouse support OS | BIOS

USB storage function enabled | disabled

opcje mialem ustawione tak high speed , os , os , enabled i klawiatura dzialala a dzis przestala dzialac .

Juz powoli mnie to zaczyna wkur... Wie ktos co jest nie tak , jak to mozna naprawic ?

Btw. Po podlaczeniu dziala podswietlenie klawiatury i klawisze G tylko zwykle nie dzialaja ..

(Pingwinkowo) #2

Najpierw sprawdź w innym porcie USB, zreinstaluj SetPointa (jeśli masz zainstalowane)

(Karool3k) #3

A co to jest ?

Probowalem pod inny port USB.

(Pingwinkowo) #4

Takie oprogramowanie Logitech'a, ale jeśli nie masz to nie musisz. Klawka działa też bez tego.

(Karool3k) #5

Mam oprogramowanie od Logitecha ale ono jest od tego zeby sie dalo przypisywac makra do klawisze G itp. A to mi dziala .

Nie dziala mi natomiast klawiatura . Wiesz moze jak zainstalowac wlasne sterowniki do klawiatury . Bo jak tylko wloze ja do usb to odrazu ja wynajduje jako urzadzenie HID . U kolegi na XP PRO to sam zainstalowalem sterowniki i klawiatura dzialala a teraz nie moge sam.

(Pingwinkowo) #6

http://www.nodevice.com/driver/G11/get47968.html

Tutaj są stery do tej klawiatury. Nie wiem, czy to pomoże, ale mam nadzieje bo sam chce sobie kupić tą klawiature, tylko model wyższy (G15) :stuck_out_tongue:

(Karool3k) #7

Mi nie chodzi o to . Przeciez pisze ze klawisze G i oprogramowanie logitecha MAM .

Nie dziala klawiatura [literki a b c d...]

(Karool3k) #8

@up nikt nie umie mi pomoc ? :stuck_out_tongue:

(klopas) #9

http://allegro.pl/item338642573_przejsc ... yszki.html

kup takie coś... powinno rozwiązać problem...

(Karool3k) #10

Mam takie cos i to nie rozwiazuje problemu :confused:

Dobra a wiesz moze jak zainstalowac wlasne stery do klawiatury bo gdy chce w menadzerze urzadzen zmienic to mi pisze ze aktualne sa w porzadku i nie zainstaluje innych.

Poprostu ta klawiatura chyba nie dziala na standardowych sterownikach HID.

U kolegi podlaczalem ta klawiature i jako sciezke do szukania sterow dalem plyte logitecha ktora byla dolaczona do klawiaturki i dzialalo.

Tylko kolega mial XP PRO a ja mam HOME . Da sie jakos zrobic zeby windows nie instalowal sam sterownikow dla klawiatury hid tylko zebym sam wybral sciezke gdzie ma szukac sterow ?

(klopas) #11

ściągnij najnowsze poprawki za pomocą windows update

może rozwiąże to twój problem

PS. mi pomogło jak chciał co podłączenie pada instalować go kilka razy :wink:

(Karool3k) #12

Nie pomoglo . Chyba bede zmuszony zmienic OS na PRO tylko ze na pro mam znowu problem z zainstalowanie sterownikow dzwieku ;o

Tak zle i tak zle ^^ .

Ma ktos jeszcze jakies propozycje na ten problem .

Interesuje mnie odpowiedz na pytania ktore zadalem w poprzednim poscie .