Klawiatura pod złącze PS/2 czy USB?

Witam, mam pytanie do znawców, chcę sobie kupić klawiaturę zwykłą (klasyczną), nie wiem z jakim portem wybrać PS/2 czy USB. Proszę o pomoc, oraz uzasadnienie czym różnią się te dwa porty, i czy klawiatura będzie działała tak samo w jednym lub w drugim porcie, czy będzie jakaś różnica.

Dla ciebie: żadna. Bierz na PS/2 bo będziesz miał jeden dodatkowy port usb wolny na przyszlość.

W biosie czasami usb nie działa jak nie masz ustawionej opcji żeby obsługiwała usb.

tak jak wyżej, w użytkowaniu nie ma żadnej odczuwalnej różnicy i właśnie dlatego wybierz taką klawiature jaka ci odpowiada technicznie i wizualnie a nie na podstawie jakie ma podłączenie, na to nie zwracaj w ogóle uwagi zwłaszcza że każdą usb można podłączyć też pod ps/2.

Dziękuję za opinię.

Czasem lepiej mieć na USB, bo może się przydać do laptopa lub tabletu.

Na klawie ps2 nie wciśniesz więcej niż 5-6 klawiszy. Poza tym nie ma dobrych na ps2. Dodając moje argumenty do tych poprzednika wybór jest prosty :slight_smile:

Skąd wziąłeś taką informację? Jest dokładnie na odwrót! Obejście z tego co pamiętam wymaga stosowania własnego sterownika klawiatury USB. PS/2 nie ma ograniczeń - to, że na PS/2 99% klawiatur ma taki limit (koszty produkcji i inna grupa docelowa - w końcu klawiaturze multimedialnej najczęściej i tak trzeba napisać sterownik) to inna sprawa.

Ilość wciśnięć klawiszy zależy od bufora klawiatury. Samo złącze nie jest tak bardzo istotne, wybierz model jaki ci odpowiada, w razie czego są przejściówki USB>PS/2.

Rzeczywiście, lecz problem ten leży w matrycy wewnętrznej. Tutaj niestety początkowo wprowadziłem w błąd :slight_smile: Kiedyś tam mi się trafiło i myślałem że tak jest :))