Klawiatura podświetlana do 150 zł

Mam kompa w ciemnym miejscu, ciągle lampka. Ma ktoś jakieś doświadczenia z podświetlaną klawiaturą? Tylko nie jakaś tęczowa. jeden kolor , z regulacją. I jak najniższe klawisze.
Takie coś znalazłem, ale opinie bardzo mieszane:

Rewelacja. W życiu tego nie oddam :slight_smile:.
Nie odrzucałbym od razu klawiatur z podświetleniem RGB ponieważ możesz sobie ustawić stały jeden kolor i jego intensywność. Ja mam niby klawiaturę ze straganowym efektem RGB, ale ustawiłem sobie taki złoty kolor podświetlenia i jest rewelacja, a straganowych efektów nie używam. Większość klawiatur powinna mieć możliwość ustawienia jednego stałego koloru podświetlenia bez dodatkowych efektów.

No i co to za klawiatura?

https://www.typingstudy.com/pl-polish-3/lesson/1 :smiley:

Kup mechanika od SPC i będziesz zadowolony. Trochę drożej, ale warto.

Te jest też dość fajna, ma podkładkę pod nadgarstki, także wygodnie się korzysta, oświetlenie też możesz regulować pod kątem jasności

Modecom Volcano Blade. Albo non-TKL - Sharkoon PureWriter Low Profile.

Tak, ta -kupiłem. A4tech miałem kiedyś. Sprzęt porządny.

Poza budżetem, dlatego nie pisałem. Skupiłem się na przekazaniu innych wydawało mi się równie istotnych informacji jak choćby doświadczenia w korzystaniu z takiej klawiatury.

Ale jeśli chcesz wiedzieć co dokładnie mam to Cooler Master MK 750.

Z tęczową jest taka zaleta, że masz pewność, że dioda jest pod każdym klawiszem i raczej będzie to jako tako świecić, a w tych tańszych (jak moja genesis, którą dostałem od jednego z forumowiczów) podświetlenie pomaga jedynie znaleźć klawiaturę, a nie konkretny klawisz. Chyba że jest ciemno jak w… :wink:

Może dla nałogowego gracza klawa za 500 to podstawa. Moje granie to Tomb Raider czy strategie. No i DOOM Eternal ostatnio. Nie wymagają szalonych klawiatur :slight_smile:

Akurat kupiłem ją do pracy, a nie do grania :wink: i za 500 nie ma opcji jej dostać 600-700 niestety - ale i tak nie żałuję ani złotówki.

A przy jednolitym podświetleniu - zwykle czerwone, białe, niebieskie, zielone - ta pewność znika?

Opisałem przecież w tym samym poście przykład z moja klawiatura.

Czyli to nie jest problem ogólny tylko twojego modelu/egzemplarza.

Czytanie ze zrozumieniem to widzę coraz większy problem społeczeństwie :wink:

Zgadza się. Podobnie jak pisanie na temat.
@jajecpl Jeśli szukasz niskoprofilowych klawiatur to prócz wcześniejszych propozycji zerknij na MSI Vigor GK50 Low Profile.

Nie modelu/egzemplarza tylko tego, że w przypadku taniej klawiatury i jednokolorowego podświetlenia jest prawdopodobieństwo, że nie będziesz miał podświetlanego każdego klawisza indywidualne co może przekładać się na niekorzystne wrażenia z użytkowania takiej klawiatury.

Za to Ty piszesz na temat proponując klawiaturę za 450zł mając już w tytule podany budżet do 150. Hipokryzja to mało powiedziane.

Masz mnie - przegapiłem, bo zasugerowałem się propozycjami innych.