Klawiatura przestaje działać na 2-3 sekundy

Witam.

Mam problem. Mianowicie klawiatura sama przestaje działać na 2-3 sekundy, zdarza się to w jakimkolwiek momencie, podczas gry, przeglądania internetu itd. Martwi mnie to bo mam w miarę nowy komputer a czytałem na jakimś forum, że może to być np. coś z zasilaczem i mogą występować jakieś spadki napięcia co może skutkować spaleniem całego sprzętu. Klawiatura jest podłączona złączem USB. Dla wszystkiego podam parametry:

AMD Phenom II X4 965 3,40GHz

8GB RAM DDR3 KINGSTON

nVidia GeForce GTX 550Ti

Corsair 600W

Seagate Barracuda 1TB

Gigabyte GA-970A-DS3

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

PS. Nie sprawdzałem działania klawiatury na innym komputerze, ponieważ dzieje się to raz czy dwa na kilka dni, więc to byłoby bez sensu.

Na twoim miejscu zrobiłbym na razie tak:

Przepiął do innego USB, jeżeli to nie pomoże to kupić jakąś klawiaturę za 10zł, jeżeli będzie działać to obwiniaj klawiaturę, jeżeli nie to zasiłka lub mobo.

Podpinałem do innego USB - jest to samo. Ale dziwi mnie fakt, że myszka podłączone do tego samego USB co klawiatura chwile temu, myszka działa idealnie.

Czyli mobo odpada, zostaje kwestia klawiatury, no i ew. zasilacza.

Spróbuj też odpiąć wszystkie USB i zostawić klawiaturę i wtedy zobacz czy się tak nie dzieje.

Ale dla mnie to prędzej zaczyna klawiatura odmawiać posłuszeństwa…

A, zapomniałem dodać. Podczas gdy klawiatura się “zawiesi” to np. grając w Battlefielda 3, gra też się na chwile zatnie (jakieś 2-3sec).

Mam nadzieję, że to wina klawiatury. :slight_smile: Jak myślisz?

Mam zastępczą klawiaturę, tylko, że na PS2 więc chyba to bez sensu podłączać. Czy nie?

Jest sens jak najbardziej.

Próbuj.