Klawiatura przestała współpracować

Witam,

Otóż mój problem polega na tym, iż klawiatura z dnia na dzień nagle odmówiła posłuszeństwa. Dodam, że podczas uruchamiania systemu (wejście do BIOSu, przełączanie w tryb awaryjny) można użyć skrótów klawiszowych i wszystko jest w porządku. Klawiatura odmawia posłuszeństwa od razu po włączeniu ekranu powitalnego. Ale od początku…

Jak co wieczór przed spaniem włączam sobie Winampa i odpalam muzykę. Jednocześnie nastawiam CWK(Czasowy Wyłącznik Komputera) na 1 godzinę. Nim komputer się wyłączy ja już dawno drzemię i śnię. Wczorajszego wieczora również powtórzyłem owy schemat lecz po próbie rannego włączenia sprzętu spotkała mnie niespodzianka opisana w pierwszym akapicie; klawiatura nie działa, co wiązało się z brakiem możliwości wpisania hasła. Jednakże fakt, iż posiadam bezprzewodową klawiaturę (a także mysz z tego samego zestawu; podłączone jednym i tym samym wtykiem USB) pomyślałem, że bateria się wyczerpała. Mówiąc sobie “trudno” wyłączyłem komputer z nadzieją, że po powrocie ze szkoły wymienię baterię i wszystko będzie OK.

Jak się jednak okazało nawet po wymianie baterii na nowe (próbowałem kilka sztuk) klawiatura za nic nie pragnie stać się znowu użyteczna. Wziąłem więc drugą klawiaturę (tym razem ze zwykłym kablem USB), podłączyłem i czekałem na powitalny ekran. Ta klawiatura również nie działała. Trochę zdenerwowany i sfrustrowany wziąłem cały zestaw( klawiatura i mysz bz-prz) i podpiąłem je do drugiego komputera. Wszystko działało. Zacząłem więc szperać w sieci z nadzieją znalezienia jakiegoś rozwiązania. Po kilkugodzinnym buszowaniu udało mi się wydedukować, że dobrym sposobem byłoby wyjąć baterię z płyty głównej. Tak też zrobiłem (oczywiście na odłączonym sprzęcie) i odczekałem około 10 minut z ponownym włożeniem. Po uruchumieniu ponownym komputera problem nadal występował.

Próbowałem uruchomić klawiaturę w porcie USB z poziomu BIOSu, lecz chyba to jest włączone albo ja za bardzo nie wiem gdzie to znaleźć.

Zasięgnąłem więc pomocy Trybu Awaryjnego i postanowiłem po prostu najzwyczajniej odświeżyć sterowniki (mam płytę). Co się okazało, sterownik w żaden sposób nie dał się zaktualizować (dodam, że przy ikonie klawiatury w menedżerze urządzeń widnieje żółty znak ostrzegawczy).

Mój sprzęt:

  • Płyta Gł: ALiveNF6P - VSTA (ASRock) <- Nie mam pojęcia czy poprawny napis odczytałem

  • Klawiatura(domyślna) : Microsoft Intelli Type Pro (Wireless)

Pozdrawiam!