Klawiatura PS/2, niewykrywalna przez W7 przy starcie systemu


(Renault93) #1

Witam serdecznie. Chciałbym prosić o pomoc użytkowników w związku z moją klawiaturą.

Zakupiłem pare miesięcy temu klawiaturę: Manta Klawiatura multimedialna My Precious MM 918

http://www.opinie.senior.pl/Klawiatura- ... ,6838.html

http://www.emanta.com/sItem.php?kat=112&Item=17〈=pl

Klawiatura działała poprawnie na systemie Windows XP, lecz po instalacji Windows 7 klawiatura przestaje działać po zalogowaniu się do systemu. Wygląda to tak:

Przy uruchomieniu komputera klawiatura normalnie działa [klawisze NumLock, Caps Lock i Scroll Lock mrugają], normalnie mogę wejść do BIOSU i ustawić system jak należy. Diody Led gasną w momencie pokazania się ekranu powitalnego Windowsa i w tej chwili klawiatura przestaje działać (żadne klawisze nie działają, diody nie mrugają)

Znalazłem na to sposób, przy włączeniu komputera używałem starej klawiatury o złączu PS2 w celu "włączenia" jej przez system, a gdy pokazywał się pulpit podłączałem tą Mantę.

Doszedłem do wniosku, że:

  1. Klawiatura działa

  2. Systemy operacyjne przy starcie Włączają klawiatury, lecz mojej Manty nie widzi (potrzebna stara do uruchomienia funkcji klawiatury)

Na stronie wyżej znalazłem: * Kompatybilna z Windows 98/NT/2000/Me/XP

Czyli nie jest kompatybilna z Windows 7, więc może tu jest problem.

Uważam, że najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie jakichś sterowników, które Znajdą i włączą klawiaturę na autostarcie.

Proszę o pomoc, ponieważ codzienne próby odłączania i podłączania klawiatur mogą zniszczyć wejście PS2

Pozdrawiam

PS. Windows 7 Ultimate

AMD Athlon 64 x2 Dual Core 5200+ 2x2.71GHz

RAM 2GB

EDIT: Klawiatura działa w trybie awaryjnym.

EDIT2: Przepraszam, nie zauważyłem wypowiedzi moderatora


(Pharun) #2

Tak - problemem jest brak kompatybilności Twojej klawiatury z Windows Vista i Windows 7. Teraz tak - czy korzystasz z jakiś dodatkowych przycisków na tej klawiaturze (ściszanie, podgłaśnianie itd)? Bo jeżeli nie to instalacja standardowego windowsowskiego sterownika do klawiatur na PS/2, zamiast sterowników od producenta, powinno rozwiązać problem (chyba że już na takim sterowniku pracujesz - wtedy przyznam się szczerze - nie wiem)


(Rmk) #3

Dziwne ja mam zwykłą klawiaturę PS2 + Mysz pod USB2.0 i wszystko działa bezproblemowo a klawiatura też jest kompatybilna z Win95-XP.

Instalowałeś jakieś oprogramowanie od klawiatury ? jak tak to ono jest winne jak nie to spróbuj po zalogowaniu się usunąć sterownik od klawiatury i niech Windows jeszcze raz go zainstaluje sam + restart systemu.

Skoro klawiatura działa w trybie awaryjnym to winę ponoszą drivery.


(Pharun) #4

Znaczy się tak - źle się wysłowiłem i tutaj dobrze poprawił mnie RMK_99 - klawiatura to klawiatura i będzie działać wszędzie i na wszystkim jak się wtyczka zgadza - kompatybilność danego urządzenia z danym systemem operacyjnym odnosi się do sterowników i w tym wypadku to one na 99% są problemem - tak jak wspominałem wcześniej - pozbądź się sterowników producenta i zainstaluj standardowe z Windowsa a powinno działać.


(Renault93) #5

Tak,tez myślałem,ze to wina sterowników. Niestety mam drivery Windowsowe...

PS. czasami po 5-6 resetach komputera, klawiatura zaczyna działać.

Po formacie to samo, więc to nie wirus.


(Pharun) #6

No dobra - to nie wirus i to nie kwestia driverów - zostaje mi ostatni pomysł - coś jest nie tak z klawiaturą. Warianty są dwa:

  1. Albo ma problemy z zainicjowaniem działania przy włączaniu i musi wchodzić na komputer będący "w biegu" (chociaż przyznam się że nie wiem czy w ogóle taka możliwość istnieje...) i było by to związane z jakąś wadą samej kawiatury

  2. Klawiatura ma po prostu uszkodzony kabel i przy jej włączaniu "coś" się ustawia odpowiednio (w sensie że np. pęknięte przewody w kablu) i zaczyna działać. Spróbuj zrobić to tak - włącz kompa z klawiaturą która NIE DZIAŁA, działać nie będzie więc wyjmij wtyczkę od klawki i włóż jeszcze raz, w razie co powtórz 2-3 razy. Jak to pomoże znaczy że to jeszcze raz reset. Jak znów nie działa to poruszaj samym kablem bez wyjmowania wtyczki. W ten sposób wyeliminujemy kwestię uszkodzonego kabla.

Jak to sprawy nie rozwiąże to ja się niestety poddaje bo nie wpada mi do głowy żadne logiczne uzasadnienie, a kilka nielogicznych (działanie siły wyższej, sabotaż terrorystyczny) już tak, tylko nie koniecznie muszą pomóc :wink: