Klawiatura PS/2 wykryta w laptopie?

Cześć. Nagle w laptopie dell P39F przestała działać klawiatura. Jak to mogę naprawić?

Czy próbowałeś odinstalować tę klawiaturę a potem wykryć ją ponownie (Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu)? To samo z myszą/gładzikiem.

Czy klawiatura jest włączona w BIOSie laptopa?

Klawiaturę odinstalowalem i szukałem ale nie po maga. Powiedz gdzie mogę to znaleść w biosie?


Kody błędów do klawiatury to kod 19 do myszki kod 10.


ściągnij sterowniki

Niestety, nie widać opcji odpowiadającej za klawiaturę i gładzik w tym BIOSie. Ale mniejsza o to. Kody błędów wskazują że to coś „grubszego”.

Na początek spróbuj uruchomić polecenie chkdsk /f w Wierszu polecenia (jako administrator). Później wykonaj polecenie sfc /scannow (też jako administrator).

A jako, że to Windows 10, to przed SFC może zadziałać:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Zrobiłem. Niestety nie pomogło.

Spacje zjadłeś i kij wie co jeszcze (przez dysleksję nie widzę jak nie porównuję literka po literce).

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
REM     ^ ^     ^ ^            ^ ^
REM     | |     | |            | |
REM     ◜◝     ◜◝            ◜◝

Polecenia REM - Oznacza komentarze w pliku wsadowym lub pliku CONFIG.SYS. ....

Wstaw spacje przed każdym /

Napisałeś błędnie „restorehealthy” zamiast „restorehealth”

Zrobione. Nie pomogło.

DISM nie naprawia czegoś by wykrywanie klawiatury i gładzika wróciło od tak, to może zrobić SFC jak wcześniej wykrył błędy jakich nie mógł naprawić i DISM naprawił kopię plików dla SFC by mógł spróbować kolejny raz naprawić.

Skanowania SFC powinny wystarczyć 3 z komunikatem, że czegoś nie umie dalej naprawić (4. – 5. i… 10. naprawa wtedy pewnie da ten sam błąd do analizy ludzkiej: >>findstr /c:"[SR]" %windir%\Logs\CBS\CBS.log >"%userprofile%\Desktop\sfc.txt"<< (Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC - Tutoriale | Artykuły | Recenzje - Fixitpc.pl))

Czyli co mam zrobić? Trochę prostszym językiem :laughing:

Znalazłem jeszcze coś takiego


W takim razie spróbuj zainstalować ten sterownik https://dl.dell.com/FOLDER03168044M/3/Input_Driver_GGWTC_WN32_19.0.9.4_A00.EXE

Jeśli ten sterownik również nie pomoże to wejdź na stronę pomocy technicznej Della i przeskanuj laptopa za pomocą narzędzia które jest na tej stronie. Może wykryje jaki jest problem i powie coś mądrego.
https://www.dell.com/support/home/pl-pl/product-support/product/inspiron-15-5547-laptop/diagnose