Klawiatura się zawiesza w BIOS-ie

Mam taki problem, że jak chce wyjść z BIOS-u i pojawia się okienko czy zapisać ustawienia: Y/N to wtedy wylacza mi sie klawiatura… Nie wiem dlaczego tak nagle się to stało.

Miałem podkręcony procesor z 2.50GHz na 3.25GHz i kiedy ostatnio włączyłem komputer to zobaczyłem, że się przetaktował na domyślne 2.5GHz, i następnie po próbie wyjścia z BIOS-u klawiatura się wyłączyła. Jak wchodzę do biosu to mam niby ustawione na 3.25GHz, ale podczas włączania komputera jak i w CPU-Z pokazuje, że mam standardowe 2.5GHz. Jak w biosie ustawie standard to pokazuje w BIOS-ie 1.25GHz… A nie tak jak kiedyś 2.5GHz…

Specyfikacja:

Procesor Dual-Core E5200 2.50Ghz

Karta graficzna Sapphire HD5770

Płyta główna Gigabyte G31M-ES2L

Pamięć RAM 4GB (2x 2GB)

Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić…

A, dodam jeszcze, że klawiatura się wyłącza tylko przy wciśnięciu “Save to CMOS & and exit setup?”. Bez zapisywania zmian mogę wyjść bez problemu.

PS Przepraszam, chyba powinienem napisać w TYM dziale.

Nie podałeś, czy klawiatura jest na wtyku USB. Jeśli tak, to raczej przejdź na klawiatury z wtykiem PS2.

Jeśli już uda Ci wejść do BIOSu, to w głównym oknie przestaw go na standardowe ustawienia: “Load Optymized Dafaults” (albo podobnie) i sprawdź wtedy, czy da się potwierdzić te ustawienia i zrestartuj komputer. A z “przetaktowaniem” nie walcz, jak nie chcesz niedługo wymieniać procesor!

Zwykły reset w BIOS-ie nic nie dał, ale zrobiłem reset przez zworkę.

Można zamknąć, już jest ok. :]