Klawiatura TP nie działa

Witam,

Przedłużyłem umowę z TP o Neostradę i dostałem tą ich klawiaturę i myszkę bezprzewodową: Microsoft Wireless Optical Desktop 700, ale niestety nie działa u mnie. Połączam odbiornik pod USB i owszem wykrywa urządzenie ale nie może go zainstalować -taki komunikat wyskakuje na końcu kreatora. Żadne sterowniki nie są dane ale i w instrukcji jest napisane, że nie są wymagane - tak jakby się podłączało zwykłego Pendriva. Sprawdzałem na innym komputerze i rzeczywiście nie ma najmniejszego problemu - od razu po podłączeniu wykrywa odbiornik a po włożeniu baterii do myszki i klawiatury od razu zaczynają działać. Tak, więc coś w moim komputerze jest, że wymaga jakiś sterowników. Tak? Jak to to skąd je wziąć? Gdzie nie czytałem to jest ten sprzęt ich nie wymaga i ich nie ma. Czy może tu o coś innego chodzi?

Wejdź na początek do Biosu i w oknie Integrated Peripherals ustaw USB Keyboard Support/USB Mouse Support/USB Legacy Support na Enabled. U mnie w ten sposób, przy problemach, klawiatura Logitecha zaczęła działać.

Dziękuję za odpowiedź

W Biosie support dla klawiatury i myszki na USB ustawiłem na Enable ale niestety nie pomogło - sprzęt dalej jest nieznany.