Klawiatura USB czasami nie działa

Witam.

Zakupiłem klawiaturę USB. Na pudełku pisało, że dedykowana dla Win 7, a ja używam Win Xp i tu pojawia się problem.

Podłączając ją bezpośrednio przez USB po prostu nie działa, a Windows szuka sterowników, a gdy podłączam ją przez przejściówkę pod PS2 to działa tylko jedynym mankamentem jest to, że podczas włączania komputera jak wysunę szafeczkę z klawiaturą muszę ponownie uruchamiać kompa, bo ani kursor nie chce się ruszać, ani klawiatura nie reaguje. Inaczej jest jak czekam do ekranu logowania i wpisuje hasło bez wysuwania klawiatury, wtedy działa. Chciałbym żeby ciągle działała, gdyż dla mnie to nie przeszkadza, ale komputer używają też inne osoby i czują się niekomfortowo.

Liczę na to, że mi ktoś pomoże.

Pozdrawiam.

Sprawdź połączenia (przewody)! Wysuwanie, czy wsuwanie półki z klawiaturą nie może mieć żadnego znaczenia. Może pomyliłeś gniazda? Także Windows XP powinien bez problemu zainstalować sterowniki do klawiatury i do myszy.

Oczywiście połączenia były już sprawdzane, wszystko jest OK. Aż taki zielony w tych sprawach nie jestem i wydaje mi się, że dobrze wpinam przejściówkę w gniazdo PS2 przeznaczone dla klawiatury. Może i Win 7 by zainstalował sterowniki, ale tak jak pisałem używam tej klawiatury pod kompem z Win Xp.

Zauważyłem, że ten moment w którym klawiatura i myszka powiedzmy “zasypia” jest po naciśnięciu któregoś z klawiszy na klawiaturze. Wysuwanie półki z klawiaturą może mieć wpływ na to, że może kabel się porusza i coś jest nie tak z przejściówką ale nie wiem. Faktem też jest to, że zawsze jak pierwszym razem klawiatura i myszka “zaśnie” to już za drugim włączeniem ZAWSZE działa.

Jakieś wskazówki?

konto9998 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

W BIOS-ie włącz wsparcie dla klawiatury USB (przełączenie opcji PS-2/USB) i włącz wykrywanie urządzeń USB.

USB keyboard support: enabled

USB storage detect: enabled

…coś w tym stylu (zależnie od wersji BIOS-u)

W BIOS-ie w zakładce “USB Configuration” mam trzy opcje :

-USB Controller ustawiony na Enabled

-USB 2.0 Support ustawiony na Enabled

-Legacy USB Support ustawiony na Auto.

Jakieś sugestie?

Chodzi mi głównie o to, aby klawiatura działała pod USB bez żadnych sterowników. Ponieważ np. podczas robienia formata zapewne nie będzie działała bez sterownika.