Klawiatura USB na PS2 - wymiana przewodu

Witam, jak w temacie mam klawiaturę usb, poszedł przewód i podczas użytkowania cały czas rozłącza ją. Mam też starą klawiaturę pod ps2 jednak na niej brakuje mi przycisków funkcyjnych.

Czy istnieje możliwość abym przylutował kable - czyli do klawy USB do płytki dolutował kabel PS2 bo widzę, że kolory mają te same żółty, zielony, biały i czerwony. Czy będzie to działać, jak kolor każdy pod kolor przylutuję? W wyszukiwarce szukałem ale znalazłem tematy tylko z przejściówkami, a to mnie nie interesuje.

Klawiatury multimedialne działają na USB, jeszcze nie spotkałem się z multimedialną na ps/2, więc wg mnie taka kombinacja nie zadziała.

A w tej na ps2 mam 3 dodatkowe przyciski usypiania, wyłączenia i wstrzymania systemu. To jak to w końcu jest? To chyba głośność +/- by działała?

@natus08

Jeśli wymienisz kabel USB na kabel PS/2 to klawiatura nie będzie działać w ogóle.

Możesz pokusić się o wymianę samego kabla z klawiatury PS/2 lutując na jego końcu wtyczkę USB ale przy obecnych cenach klawiatur osobiście nie chciałoby mi się w to bawić.

 

@Longhorn2009

Klawiatur multimedialnych na PS/2 było zatrzęsienie. Sam używałem np. Logitech Internet Pro Keyboard White PS2 OEM 967448-1100

nie da rady, bo klawiatura na usb ma inny kontroler od tej na ps2. oba złącza są szeregowe, wykorzystują 4 żyły, ale różnią się od siebie pod względem elektronicznym.

Ok dzięki za wyjaśnienie :)  Po prostu lubiłem swoją starą klawiaturę - wygoda :wink: