Klawiatura USB nie działa

Kupiłem sobie nowy komputer i razem z nim była dołączona klawiatura USB. Jeszcze przez jakiś czas pracowałem na starej, którą się podłącza do PS/2, ale gdy teraz podłączyłem nową to została wykryta, ale komputer nie może zainstalować sterowników, a na stronie producenta ich nie ma. Model mojej klawiatury to HP PR1101U. Po podłączeniu do laptopa działała, więc nie wiem o co chodzi.

Na wyłączonym kompie, wyjmij wtyczkę klawiatury PS2 i podłącz do tylnego innego portu USB tą klawiaturę i start.

 

Może klawiatura nie współpracuje z obecnym Twoim systemem?

 

Sprawdź na innym kompie,czy faktycznie jest sprawna?

Zrobiłem tak jak radziłeś. Przy włączaniu zapaliłem Num Lock, ale jak się włączył system to przestało działać, a światełko wciąż się świeci.Klawiatura na innych komputerach działa bez problemu.

A jaki masz system?

 

Sprawdź w biosie, czy klawiatura i mysz jest włączona, bo może tu problem?

 

Zobacz, czy działa w biosie i awaryjnym?

Windows 7. A w Biosie kalwiatura działa. A jak tam sprawdzić czy jest włączone? Mysz też mam podpiętą pod PS/2.

Czyli jak w biosie działa, to ustawienia bios i ona raczej OK.

 

Zostaje system.

 

Klawiatura USB podpięta i daj screen z menadżera urządzeń.

 

Edit:

 

A inne urządzenia USB działają poprawnie - sprawdź?

Pendrivy działają. Działa też drukarka i router.

 

http://s3-eu-west-1.amazonaws.com/screenshooter-legacy/ia-haeveymxsjrsyslxmlmr.jpg

No to dziwne? bo powinna działać poprawnie?

 

Z poziomu menadżera odinstaluj wszystko co ta klawiatura i restart kompa i niech instaluje ponownie? port USB dla niej zmieniłeś?

 

Wgraj również najnowsze stery do płyty głównej.

Albo szukaj w biosie opcji legacy usb support lub coś podobnego i daj na enabled.

Odinstalowałem urządzenie. Później wyłączyłem komputer przepiąłem kabel, ale wciąż nie działa. A Legacy support jest ustawiony na enabled. Jak byłem w biosie to włączyłem sobie Num Locka i teraz na klawiaturze świeci się przy nim światełko, którego nie da się odkliknąć, co jest w tej sytuacji denerwujące. :confused:

No to trzeba podpiąć jakąś inną klawiaturę USB do kompa i sprawdzić, czy działa?

 

Ale chyba wygląda to na jakiś konflikt, inne, między płytą, systemem, a sterownikiem klawiatury.

Czy nie masz przypadkiem USB3? Ja podpięłam kiedyś mysz pod USB3 i niby działała, ale miała lagi i czasem przestawała działać. Podpinając pod USB2 śmiga jak marzenie. To samo dzieje się z pendrive’ami.