Klawiatura usb+wejscie do biosa

mam taki problem ze nie moge wejsc do biosa bo klawiatura (na usb) zaczyna dzialac juz po momencie mozliwosci wejscia do biosa przy starcie kompa-czy mozna jakos to zmienic zeby dalo sie z tej klawiatury wejsc do biosa (bo nie chce mi sie za kazdym razem gdy chce wejsc do biosa podlaczac klawe na ps2 przed startem :slight_smile: )

Dzieki za wszelkie sugestie

P.S. jesli to ma znaczenie-model klawiatury(zestaw razem z myszka; bezprzewodowy): creative desktop wireless 6000

Wiele starszych płyt ma taki problem i wtedy zostaje tylko podpiąć klawiaturę PS2.

Poczytaj książkę do płyty i opcje dotyczące klawiatury USB daj na auto/enabled,a opcje dotyczące klawiatury PS2 daj na disabled i zapisz bios Save i może będzie dobrze.

a jak nie bedzie dobrze to wejde do biosu z klawy ps2 ?? skoro ustawie ps2 na disabled ??

Wejdziesz - co najwyżej zresetujesz bios zworką/baterią i ustawisz i zapiszesz Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

ok - dzieki :slight_smile:

crazyworld zadzialala porada JNJN?? mam ten sam problem co ty, nie chce sie bawic w kasowanie zworki wiec pytam :wink: pozdro

u mnie pomaga zmiana w biosie-tylko ze nie pamietam co dokladnie tam zmienilem :oops: (na pewno cos było z usb-zmienilem na enable i działa :smiley: )

ok juz sobie poradziłem wchodzimy do biosu INTEGRATED PERIPHERALS i funkcje USB Keyboard Support ustawiamy na enabled :slight_smile: