Klawiatura w laptopie Asus- nie dziala klawisz "d"

Tak jak w temacie- nie ziała pojedyńczy klawisz d - dla potrzeb postu kopiuje go. Gumki są na swoim miejscu, inne klawisze działają bez probelmowo. Laptop nie był zalany w ostatnim czasie ani nie upadł. Ustawienia klawiatury w systemie także są poprawne- polski programisy. Czy ktoś ma jakieś pomysły?

Z góry dziękuję za pomoc.

Hej,

To, że gumki są na miejscu wcale nie musi oznaczać, że klawisz będzie działał. Najlepiej byłoby dostać się do membrany klawiatury i tam sprawdzić, czy coś nie blokuje klawisza.

:arrow: Jak długo używasz tej klawiatury?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Około dwóch lat- klawiatura była jednak rozbierana i czyszczona po zauważeniu usterki klawisza- nic to jednak nie dało ;/

Hej,

Czyli nie powinniśmy mówić o szybkim uszkodzeniu sprzętu - ewentualnie o wadliwej sztuce. :frowning:

Jeśli klawiatury była rozbierana i na membranie nie ma widocznych uszkodzeń, to niestety nie będzie Cię czekało nic innego, jak wymiana klawiatury.

:arrow: Próbowałeś działania klawiatury w trybie awaryjnym? Może jakiś program przypisał sobie błędnie ten klawisz, jak skrót klawiszowy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Właśnie załączyłem komputer w trybie awaryjnym i problem ciągle występuje. Jest to najpewniej usterka techniczna - trzeba chyba zwrócić go do serwisu.

Jeśli klawiatura nie była zalana, nie ma w niej śmieci i nie wykazuje uszkodzeń mechanicznych to możesz spróbować oddać laptopa do serwisu.

Ps. w moim 3-letnim asusie (model z podpisu) klawiatura działa normalnie.

Jedyne co to mam wyblaknięte niebieskie klawisze funkcyjne.

Hej,

Jeśli w awaryjnym jest podobnie, to niestety mamy niemal 100% pewności, że to uszkodzenie klawiatury. Możesz jeszcze tylko podłączyć do komputera jakąkolwiek klawiaturę na USB i sprawdzić, czy literka d wprowadzona z klawiatury pojawi się na ekranie. Jeśli tak, myślę, że mamy 100% pewności.

Bardzo dużo zależy od tego, jak dużo pisze się na klawiaturze… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus