Klawiatura w win 10 nie działa

Witam. Mam problem zwiazany z klawiatura, jestem pewny ze dziala w 100%. Kupilem nowy komputer i postanowilem ze czas na cos nowego. Zainstalowany system 10 home pierwsza stycznosc i juz mnie odpycha. Klawa dziala bo jak klikam np. Alt ctrl delete to odpowiada ale pisac nie moge. HELP!

Czyli jednak nie działa. Pytanie tylko: klawiatura, system czy komputer?

1 polubienie

Dodam ze informatyk zainstalowal system. Mowil ze u niego wszystko dzialalo bez zarzutow.

Standardowa odpowiedź administratora nr.1: “Dziwne - u mnie działa”.
VanHez: skoro nie potrafisz opisać z jakim sprzętem mamy do czynienia, to chociaż napisz na jakiej przesłance opierasz twierdzenie, że “klawiatura działa na 100%”?

Dlatego ze mam kompa z win 7 i dziala bez zarzutow. Moj komputer wyglada tak, https://www.x-kom.pl/p/389357-desktop-x-kom-tesla-gs-300-i5-7400-gtx1050-8gb-1tb.html
System 10 home 64 bit
Klawa omega universal computer keyboard ok05t

Nie dziala na tym kompie i systemie ta klawa w 100% :confused: przepraszam za utrudnienia.

Moge dac ewentualnie sterowanie do teamviewera.
powiem tak, klawa działa pod klawisze z systemem, ale nie chce wykonywać czynności które właśnie aktualnie robię czyli “pisanie” tego typu :wink: nie wiem jak z sobie z tym poradzić, jutro kupie nowa klawiaturę i będę patrzał na system operacyjny win 10, jeżeli to nie pomoże odeśle kompa i tyle z tego tematu :wink:

Nowa klawiatura tez nie dziala…
Chcialem sprawdzic co pokaze rozwiazywanie problemu, i wykrylo struktura uslug tekstowych nie zozstala utuchomiona. Nwm juz co mam robic. W innych programach mogę normalnie pisać :wink: ts, google chrome, steam itd. więc to wina systemu tylko teraz jak się z tym uporać?

temat rozwiązany.

jak ktoś ma taki sam problem to polecam wpisać to w wiersz poleceń, tylko szkoda że przy każdym uruchamianiu to dodać ;/

C:\Windows\system32\ctfmon.exe

Jak na mnie, to instalacja przez “informatyka” musiała coś pogrzać. W firmie mam same kompy na win 10 i nigdzie nie ma problemów z klawiaturą. Poproś może o ponowną, czystą instalację?

ostatni raz mu dałem komputer do instalacji ;> napisałem mu ta komendę to nawet nie odpisał :slight_smile:
już teraz to oleje, nie przeszkadza mi to ze muszę robić to przy restarcie ;d

Nie ma potrzeby wpisywanie tego za każdym razem. Otwierasz notatnik wpisujesz tą komendę i zapisujesz to jako plik z rozszerzeniem bat, po tym wrzucasz go do autostartu i powinno działać. I tak rozwiązanie sztuczne no ale lepsze to niż wpisywanie tego za każdym razem.

Jak wstane to sprobuje to zrobic.