KLAWIATURA WARIUJE (podmiana klawiszy) - Terminal

Witam…

Mam problem nie pojedynczy!

Po podłączeniu terminalowym z kilku komputerów na serwer 2003 pod optime(XP->SBS 2003) zaczynają dziać się jaja…

OD RAZU MOWIE ZE

-INTEL GRAPHISC EXTREME NIE MA W SYSTEMIE

  • HKCMD z msconfigu wyłączone,

  • NIE MA ATI CENTER, ANI TWEAK’a, NOWY CZYSTY SYSTEM

-klucz w rejestrze [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Keyboard Layouts\00010415, zawartość Layout File z KBDPL.DLL jest zmieniony na KBDPL1.DLL. - czyli klawiatura na serwerze i lokalnie “programisty” (reszta klawiatur i tak usunieta)

PROBLEMY

  • brak polskiego “ł” - skrót ALT + L pełni funkcje takie same jak CTRL+ L - (po wcisnieciu ALT+L otwiera sie zakładka która powinna sie otwierać TYLKO przy skrócie CTRL+L)

  • kilka innych “polskich skrótów” też przestała działać

-lokalnie wszystko jest ok.

  • zaczęło sie to dziać w kilku różnych miejscach, gdy np komputer obok ma wszystko ok.

Pobierz Hotkey Detective 2 program pozwala na podgląd i edycję skrótów klawiaturowych

http://www.jfwlite.com/hotkeyd.zip

:slight_smile:

Niestety uzyłem juz chyba z 10 różnych programow do zarządzania skrórami klawiszowymi w XP i do monitorowania bieżących skrótów - ZADEN NIE POMMÓGŁ !!

Hotkey centerXP i wiele innych nie pomogło!! ;/

Dalej np. zamiast ALT+L = “ł” - wyskakuje mi odwołanie jakie powinno być przy użyciu CRTL+L !!

A Ctrl-L jak działa??

Na forum używamy polskich znaków, nie używaj przy pisaniu Caps Lock-a, popraw posta i tytuł tematu