Klawiatura z Lenovo X230 na Lenovo X220 - pójdzie?

Cześć
Mam starego Lenovo X220. Nie jest najnowszy, ale pod Linuxem śmiga jak błyskawica :wink: . Nie podoba mi się klawiatura. Takie duże przyciski…
Znalazłem laptopa X230. Następny model tak jakby. Ma fajniejszą klawiaturę. I poszłaby ona na X220?
Pozdrawiam :smiley:

Tu porównanie:

Mu się podoba ta po prawej.

Ta po prawej to z X230. Pójdzie na X220?

Ja lubię też tą po prawej. A mam tą po lewej :frowning:

Chyba musisz poczekać na @wasabi1084 lub @daras28-82.

Na tyle ile ja widzę to chyba kształt mają ten sam (nie powinna wystawać), więc zadecyduje czy sięgnie kabel (lub jak go przedłużyć) i czy leci to na jakimś generycznym sterowniku.

Chcesz zamienić klasyka na wyspową?
Lepszą na gorszą?

Ta “wyspowa” mi się bardziej podoba.

Jak będzie tania to kupię i zamienię :slight_smile: i zobaczę jak będzie :slight_smile:

Wątpię, bo wszyscy sprzedawcy wyraźnie rozgraniczają te modele klawiatur, wyraźnie określając z czym idzie. Gdy jakaś klawiatura pasuje, to chwalą się tym wszem i wobec. Ale głowy nie dam. Nie zamieniałem.

Klawiatura X220 jest lepszej jakości, lepiej chodzą przyciski, jest też trwalsza. X230 częściej ulega uszkodzeniu, przyciski szybciej się wyrabiają. Skok jest mniej pewny. Dodatkowo zamienniki dostępne w internecie są wyraźnie gorszej jakości, bywa, że jakieś przyciski są krzywe, nie łapią itp.

A co tam, najwyżej w najgorszym razie zrobi się zwarcie i upali kontroler na płycie, w końcu co tam kilka stówek na naprawę. Może będziesz miał farta i zadziała.

Kurczę, ale ja naprawdę nie znoszę tych dużych przycisków na X220 :joy: Nie wiem, jakoś ta na X230 mi tak bardziej przypadła do wyglądu…

Poszukaj jakichś nakładek, albo naklejek, które zmieniają wygląd.

Internet przerabiał temat już setki razy. Przede wszystkim niczego nie upalisz, bo klawiatura jest biernym odbiornikiem. Klawiatura będzie pasować fizycznie, ale nie będzie działać. Nie będzie działać, ponieważ mapowanie klawiszy w systemie płyty głównej jest inne i pozbawisz się przycisków funkcyjnych, itp.

Kurcze, nijak nie mogę pisać na tych gównianych delikatnych wyspowych, nie czuję klawisza, dziwny rozstaw, niewygodne.
Stare klasyczne klawisze robią robotę, to nie ma wyglądać, to masz pod palcami, nie oglądać tylko pisać.
Nie przyszło by mi do głowy zamieniać w tę stronę, jak już to odwrotnie.
Daj znać czy działa.
Zawsze możesz odesłać jak nie ruszy i odzyskać kasę.

Jest to nieprawda. Klawiatura dostaje np. zasilanie do diod podświetlających niektóre funkcje. Chociaż jest to bardzo rzadkie, zdarzyło mi się uszkodzić płytę przez zwarcie w klawiaturze. Kiedyś próbowałem dopasować klawiaturę do mediona z MSI, niby był to zbliżony model, Erazer. Skończyło się na tym, że trzeba było łatać płytę.

Wybacz, ale nie wiesz o czym piszesz. Coś Ci zadzwoniło, ale nie ta wioska, nie ten kościół. Jak przerobisz tyle ThinkPadów co ja, to porozmawiamy.

Nie wiem ile przerobiłeś, ale wiem, że uwalenie poprzez podłączenie innej klawiatury jest możliwe, bo sam to zrobiłem. To prawda, że akurat nie w takim thinkadzie, ale jak napisałem, nie próbowałem akurat w takim podmieniać klawiatury na taką z innego modelu.

Starszych Lenovo dużo więcej pewnie nie przerobię, bo już odchodzą z rynku, w nowszych przerabia się głównie wymiany rozlatującej się obudowy.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.