Klawiatura zacina się i sama pisze

Witam, zakupiłem nową klawiature A4Tech KV-300H. Wygląd - bajka. Jest jeden MALUTKI problem. Na laptopie z win 10 działa pięknie, a na komputerze już nie chce działać. Zacina się, sama sobie pisze… Odinstalowywanie sterowników nic nie daje. (Komp windows 10, asus b85m-g) ani w biosie nic nie ma. Inna klawiatura typu usb działa poprawnie, a ta nie. Istnieje jakieś rozwiązanie problemu? Profilaktycznie przeskanowałem komputer kasperskym i nic nie znalazł. Pozdrawiam.

Pewno gdzieś jest w W10 ustawienie języka klawiatury.
Na W7 mam tak:


Wszystkie inne usunąłem. Został tylko polski programisty i moja klawiatura 4atech nie ma problemu 8 rok.

Windows 10 nie przestaje zadziwiać. To takie discourse, tylko 500+ :wink:

Ustawienie tylko polskiego języka nic nie zmienia :confused:

Eee… Jakie właściwie sterowniki odinstalowałeś? Przecież ta klawiatura nie ma żadnych sterowników, co możesz sobie sprawdzić na stronach firmy a4tech.

Zrzut ekranu

A no te z zakładki “Klawiatury”. Według miliona poradników miało by pomóc, a też nic nie zmienia :slight_smile:


Dodatkowo jakże wymowna instrukcja obsługi :smiley:

Podłącz na porcie USB 2.0 (czarne) i zobacz czy nadal świruje.

Wpiąłem pod port 2.0 i jest znacznie lepiej, ale dalej ma opóźnienia i cofki.

Wciśnij klawisze Windows + X lub PPM (Prawy przycisk myszy) na Menu i wybierz Menadżera urządzeń. U góry na nazwie swojego kompa znowu PPM i wybierz “Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu” < może trochę inaczej sformułowane, ja nie mam Win 10. Klawiatury nie wpinaj tam, gdzie wpinasz inne urządzenia, przeznacz dla niej jedno gniazdo USB 2.0. Oczywiście klawiatura musi być podpięta.

[quote="_Bartix, post:5, topic:531269"]
Dodatkowo jakże wymowna instrukcja obsługi :smiley:
https://drive.google.com/file/d/0B4APUQ04aw8fMVMyMHZscHU3MjQ/view?usp=sharing
[/quote] Chodzi tu zapewne o sterowniki instalowane przez Windows.

W takim razie rzeczywiście trzeba było usunąć dotychczasowe sterowniki, a następnie odłączyć klawiaturę i podłączyć ją na nowo do osobnego gniazda USB w komputerze. Klawiatura NIE będzie działać poprawnie podłączona przez hub USB. Wymaga własnego, bezpośredniego gniazda.
Po prawidłowym podłączeniu trzeba poczekać na jej rozpoznanie i zainstalowanie przez Windows odpowiednich sterowników.
Możliwe, że pomiędzy usunięciem sterowników i ponownym podłączeniem klawiatury trzeba będzie zrestartować system.

1 polubienie

Dobra, zrobilem wszystko co w mojej mocy, żeby to ogarnąć, 5 godzin z życia wyjęte i prawdopodobnie oddam to gówno do sklepu. Najtańszy szajs działa pięknie, a ta za ch*** nie ruszy. Dołoże 100 zł i celuje w applowską klawiature…

No chyba, że istnieje jeszcze jakaś możliwość (w co wątpie)?

Coś masz takiego na komputerze, co kićka Tobie klawę. Bez dwóch zdań - skoro na laptopie klawiatura chodzi elegancko, to masz na komputerze jakiś soft, stery w konflikcie, program powodujący problemy.
Pokaż linki do logów FRST, to w logu addition może uwidzimy errory i przyczynę konfliktu z klawiaturą.
Skoro na laptopie działa OK, to Ty masz problem z komputerem.

Czy istnieje taka możliwość, że np. po upadku w klawiaturze coś się zepsuje? Bo teraz odnoszę wrażenie, że w niektórych pozycjach działa dobrze, a w niektórych nie. Teraz nawet na laptopie sie zacina co jest dla mnie totalną zagadką. Sądząc po stanie opakowania, wygląda jakby sobie kurier rzucił nim. Chociaż to przypuszczenia. W każdym odrazie zwracam ją do sklepu, bo szkoda się męczyć z tym… :slight_smile:

I kup najtańszego nawet Logitecha a będziesz szczęśliwy po kres życia.
Zapamiętaj tą lekcję i nie kupuj więcej badziewia.

Logitech wizualnie mi nie leży, dlatego też wezme klawe apple, super wygodna i ładna. Jak nie będzie działać (w co wątpie) to windows pójdzie do reinstalki.

Skoro kupujesz aby wyglądało a nie działało to powodzenia w dalszej walce z problemami.

1 polubienie

Dobra zakupiona klawiatura apple, nie mam więcej pytań. Perfekcyjnie chodzi od pierwszego podłączenia :slight_smile:
Ale dzieki za pomoc.

A gdzie jest klawisz “Windows”?
O kilku innych nie wspomnę…

Po co ci klawisz “Windows”?

Wiele skrótów działa z tym klawiszem.

Klawisz command zastępuje klawisz windows, a reszta wszystko normalnie chodzi. Alt zamieniony z ctrl, ale idzie sie przestawic i jest wygodniej nawet :slight_smile:

1 polubienie