Klawiatura zacina się i sama pisze

(_Bartix_) #1

Witam, zakupiłem nową klawiature A4Tech KV-300H. Wygląd - bajka. Jest jeden MALUTKI problem. Na laptopie z win 10 działa pięknie, a na komputerze już nie chce działać. Zacina się, sama sobie pisze… Odinstalowywanie sterowników nic nie daje. (Komp windows 10, asus b85m-g) ani w biosie nic nie ma. Inna klawiatura typu usb działa poprawnie, a ta nie. Istnieje jakieś rozwiązanie problemu? Profilaktycznie przeskanowałem komputer kasperskym i nic nie znalazł. Pozdrawiam.

(Bogdan_G) #2

Pewno gdzieś jest w W10 ustawienie języka klawiatury.
Na W7 mam tak:

Wszystkie inne usunąłem. Został tylko polski programisty i moja klawiatura 4atech nie ma problemu 8 rok.

Windows 10 nie przestaje zadziwiać. To takie discourse, tylko 500+ :wink:

(_Bartix_) #3

Ustawienie tylko polskiego języka nic nie zmienia :confused:

(Bander zwierz) #4

Eee… Jakie właściwie sterowniki odinstalowałeś? Przecież ta klawiatura nie ma żadnych sterowników, co możesz sobie sprawdzić na stronach firmy a4tech.

Zrzut ekranu

(_Bartix_) #5

A no te z zakładki “Klawiatury”. Według miliona poradników miało by pomóc, a też nic nie zmienia :slight_smile:

Dodatkowo jakże wymowna instrukcja obsługi :smiley:
https://drive.google.com/file/d/0B4APUQ04aw8fMVMyMHZscHU3MjQ/view?usp=sharing

(krystian3w) #6

Podłącz na porcie USB 2.0 (czarne) i zobacz czy nadal świruje.

(_Bartix_) #7

Wpiąłem pod port 2.0 i jest znacznie lepiej, ale dalej ma opóźnienia i cofki.

(Morfik777) #8

Wciśnij klawisze Windows + X lub PPM (Prawy przycisk myszy) na Menu i wybierz Menadżera urządzeń. U góry na nazwie swojego kompa znowu PPM i wybierz “Skanuj w poszukiwaniu zmian sprzętu” < może trochę inaczej sformułowane, ja nie mam Win 10. Klawiatury nie wpinaj tam, gdzie wpinasz inne urządzenia, przeznacz dla niej jedno gniazdo USB 2.0. Oczywiście klawiatura musi być podpięta.

(Bander zwierz) #9

[quote="_Bartix, post:5, topic:531269"]
Dodatkowo jakże wymowna instrukcja obsługi :smiley:
https://drive.google.com/file/d/0B4APUQ04aw8fMVMyMHZscHU3MjQ/view?usp=sharing
[/quote] Chodzi tu zapewne o sterowniki instalowane przez Windows.

W takim razie rzeczywiście trzeba było usunąć dotychczasowe sterowniki, a następnie odłączyć klawiaturę i podłączyć ją na nowo do osobnego gniazda USB w komputerze. Klawiatura NIE będzie działać poprawnie podłączona przez hub USB. Wymaga własnego, bezpośredniego gniazda.
Po prawidłowym podłączeniu trzeba poczekać na jej rozpoznanie i zainstalowanie przez Windows odpowiednich sterowników.
Możliwe, że pomiędzy usunięciem sterowników i ponownym podłączeniem klawiatury trzeba będzie zrestartować system.

(_Bartix_) #10

Dobra, zrobilem wszystko co w mojej mocy, żeby to ogarnąć, 5 godzin z życia wyjęte i prawdopodobnie oddam to gówno do sklepu. Najtańszy szajs działa pięknie, a ta za ch*** nie ruszy. Dołoże 100 zł i celuje w applowską klawiature…

No chyba, że istnieje jeszcze jakaś możliwość (w co wątpie)?

(Bogdan_G) #11

Coś masz takiego na komputerze, co kićka Tobie klawę. Bez dwóch zdań - skoro na laptopie klawiatura chodzi elegancko, to masz na komputerze jakiś soft, stery w konflikcie, program powodujący problemy.
Pokaż linki do logów FRST, to w logu addition może uwidzimy errory i przyczynę konfliktu z klawiaturą.
Skoro na laptopie działa OK, to Ty masz problem z komputerem.

(_Bartix_) #12

Czy istnieje taka możliwość, że np. po upadku w klawiaturze coś się zepsuje? Bo teraz odnoszę wrażenie, że w niektórych pozycjach działa dobrze, a w niektórych nie. Teraz nawet na laptopie sie zacina co jest dla mnie totalną zagadką. Sądząc po stanie opakowania, wygląda jakby sobie kurier rzucił nim. Chociaż to przypuszczenia. W każdym odrazie zwracam ją do sklepu, bo szkoda się męczyć z tym… :slight_smile:

(daras28-82) #13

I kup najtańszego nawet Logitecha a będziesz szczęśliwy po kres życia.
Zapamiętaj tą lekcję i nie kupuj więcej badziewia.

(_Bartix_) #14

Logitech wizualnie mi nie leży, dlatego też wezme klawe apple, super wygodna i ładna. Jak nie będzie działać (w co wątpie) to windows pójdzie do reinstalki.

(daras28-82) #15

Skoro kupujesz aby wyglądało a nie działało to powodzenia w dalszej walce z problemami.

(_Bartix_) #16

Dobra zakupiona klawiatura apple, nie mam więcej pytań. Perfekcyjnie chodzi od pierwszego podłączenia :slight_smile:
Ale dzieki za pomoc.

(daras28-82) #17

A gdzie jest klawisz “Windows”?
O kilku innych nie wspomnę…

(Bander zwierz) #18

Po co ci klawisz “Windows”?

(sensu) #19

Wiele skrótów działa z tym klawiszem.

(_Bartix_) #20

Klawisz command zastępuje klawisz windows, a reszta wszystko normalnie chodzi. Alt zamieniony z ctrl, ale idzie sie przestawic i jest wygodniej nawet :slight_smile: