Klawiatura zalana herbatą, jak pozbyć się cukru

Witam

Ostatnio przez przypadek wylałem herbatę na klawiaturę mojego laptopa, na szczęście nic się nie zepsuło po za tym ze klawisze się przyklejają po wciśnięciu i te większe klawisze (spacja,enter, shift) trzeba ręcznie podnosić :wink: Mój laptop to Acer i wolałbym się nie bawić w odpinanie klawiszy, macie może jakieś metody na wyczyszczenie tego?

Thanks in advance

Pozdro

Możesz się pobawić pędzelkiem i odkurzaczem. Tylko nie próbuj czasem wodą tego myć. Na więcej razy nie pij herbaty z cukrem, bo cukrzyca nie śpi :stuck_out_tongue: .

jest szansa, że się wyrobi samo z czasem. Miałem podobnie, ale z piwem. :]

Na sucho tego nie wyczyścisz - tylko rozebranie (odłączenie) klawiszy, wymycie i dokładne wysuszenie.

W herbacie to najczęściej cukier jest w postaci rozpuszczonej i Twój sposób przyniesie zerowe efekty.

Niestety w moim przypadku ciężko będzie to rozkręcić i odpiąć klawisze. Zastanawiałem się nad spirytusem ?

Witam.

Zajrzyj tutaj:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/s … atury.aspx

albo tutaj:

http://www.dark-pc.pl/index.php?showtopic=199 .

Nie wiem czemu ale u mnie te przyciski tak nie wychodzą , jak już mówiłem mam acera

A w czym innym, przy takim zalaniu myje się w wodzie z dodatkiem ludwika, można do tego dolać spirytusu, byle nie trzeć po ścieżkach niech samo schnie

http://serwis-laptopow.poldruk.com/dobr … i-co-dalej

Ja kiedyś miałem klawiaturę Logitech Wave Corded. Posługując się jednym z takich “poradników” przesiadłem sie na Microsoft Reclusa (po przetarciu mokrą ścierką między klawiszami, klawiatura przestała działać). Dlatego teraz unikam połączeń ciecz + elektronika :smiley: .

Dlaczego się dziwisz? Przecież to normalne bo pewnie woda dostała się do układu elektrycznego klawiatury.

Z doświadczenia Ci powiem (napiszę), że nawet skomplikowaną elektronikę, (np. telefony komórkowe) myje się w wodzie destylowanej i nie powoduje to żadnych efektów ubocznych. Najważniejsza zasada - przed podłączeniem/uruchomieniem urządzenia należy je bardzo dokładnie wysuszyć a przed suszeniem można usunąć resztki wody za pomocą kąpieli w alkoholu izopropylowym (http://pl.wikipedia.org/wiki/Alkohol_izopropylowy)

Ok Panowie dzięki za pomoc, klawiatura wyczyszczona, nie wiem czemu ale te instrukcje pomogły tylko w przypadku mniejszych klawiszy, spacja i enter, nie miały takich metalowych pręcików, ale sobie poradziłem. Temat uważam za zamknięty