Klawisz FN - zwiększenie poziomu dźwięku w laptopie HP

Witam

jak mogę zwiększyć/zmniejszyć dźwięk (np muzyki z odtwarzacza ) za pomocą przycisku funkcyjnego FN - czytałem gdzieś ze strzałką w górę ale nie działa

laptop Hp Pavilon 6100us

PS. wiem jak ustawiać dźwięk w systemie - potrzebuje tylko jak regulować głośność za pomocą przyciaku funkcyjnego

Bardzo prosze o pomoc

Na klawiszach funkcyjnych (F1,F2,F3, czy którymś) powinieneś/aś mieć głośniczek.

Przytrzymujesz FN i naciskasz klawisz z głośniczkiem.

QuickLaunchButtons zainstalowane ?

Nez tego sterownika może to nie działać…

EDIT:

Teraz obejrzałem klawiaturę tego modelu i widzę, że nie ma tam takich rzeczy…

Podaj dokładny model notebooka z tabliczki znamionowej na spodzie oraz wersję systemu operacyjnego. Domyślam się, że to wersja amerykańska laptopa? Przejrzałem kilka manuali do Pavilionów i wydaje mi się, że nie ma tam skrótu klawiaturowego do zmiany głośności. Zamiast tego są przyciski do obsługi odtwarzacza multimedialnego: Play/Pause, Stop, Reverse i Forward.

:roll:

Twój notek nie ma przypadkiem paska dotykowego gdzieś niedaleko prawej-górnej części, nad klawiaturą (tak przynajmniej wynika z odnalezionego metodą prób i błędów manuala)? Zgaduję, bo nie mogę odnaleźć konkretów nt. podanego lapka, nie znalazłem nawet zdjęć, na których można zobaczyć klawisze, a info jakie jest wypluwane, wskazuje brak pogłaśniania spod “Fn”. Jeśli masz ciemnią (chyba czarną) “listwę” nad klawiaturą, z ikonkami bodajże, i po prawej stronie tejże listwy jest coś w stylu " -||||||||+", to jest to w/w pasek dotykowy, po którym wystarczy “smyrgnąć” palcem w jedną lub w drugą stronę, by zmienić głośność. Jeśli nie działa, to może trzeba odpowiednie sterowniki zainstalować.

Ogólnie to takie rzeczy powinny być podane w instrukcji obsługi, dołączonej do sprzętu.

A w takim przypadku jak zadanie pytania, chyba wielkim ułatwieniem byłoby albo podanie konkretnie modelu, albo cyknięcie zdjęcia (co by można było się przyjrzeć części gdzie lapek ma klawiaturę)

tak - racja pasek do poogłaszania jest ale nie mam do niego sprawnej tasiemki (taśma od przycisku power się przetarła i musiałem podmienic ją na tą od głośności) ale miałem i mam nadzieję że mogę podglosić laptopa za pomocą fn :frowning:

będę w domku napisze dokładnie model i postaram się dać foto

Skoro pasek wymieniłeś, to pozostaje Ci systemowy tray…

No to w takim wypadku masz standardowo* dwie możliwości, albo załatwić nową taśmę, albo korzystać z dodatkowej aplikacji do kontroli głośności spod klawiszy, np. tej

* niestandardową możliwością byłoby ewentualnie przełożyć z powrotem tą taśmę, a dla przycisku power wykombinować jakieś “zastępstwo”, ale to trzeba byłoby wiedzieć jak to od środka wygląda, tzn. to połączenie power’u z płytą :wink: