Klawisz kalkulator: jak przeprogramować/podpiąć inny program

Zepsuła mi się klawiatura w lapku i kupiłam zewnętrzną, na której jest dodatkowy klawisz uruchamiający kalkulator systemowy. Byłoby to bardzo przydatne, gdyby nie fakt, że systemowy kalkulator mi nie odpowiada i używam innego. Czy da się jakoś przeprogramować ten klawisz? Kiedy we właściwościach skrótu uruchamiającego kalkulator zewnętrzny próbuję przypisać skrót klawiszowy i wciskam ten klawisz specjalny, to pojawia się skrót: CTRL+ALT+F, zamiast nazwy klawisza Calculator. Próbowałam programem KeyTweak, ale bez powodzenia. Program twierdzi, że klawisz został przeprogramowany, jednak on nadal uruchamia systemowy kalkulator i nic więcej nie robi. W przypadku przemapowania innych klawiszy, np. Insert, nie ma takiego problemu, bo sprawdzałam. Jest jakiś sposób aby zmienić funkcję tego klawisza albo przypisać mu uruchamianie innego, zewnętrznego kalkulatora? Może programem AutoHotkey się da? Tylko ja nie mam pojęcia jak, bo nawet nie wiem, jakie ten klawisz ma oznaczenie w tym programie.

Klawiatura to Vakoss TK-286UW, nie było do niej żadnych sterów ani nic. OS: Win7 HP x64.

Odpal Edytor rejestru , przejdź do klucza  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\AppKey\18  i wartość  ShellExecute  zmień na pełną ścieżkę do pliku wykonywalnego programu, który ma się odpalać. 

1 polubienie

Działa! Serdecznie dziękuję :slight_smile:

@Sauler - chciałam teraz to samo zrobić w Windows 11, ale nie ma tam wartości ShellExecute :frowning:
Co w takim razie zrobić?

Edycja:
Już sobie jednak poradziłam

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.