Klawisz strzałka w dół nie działa

Mam taki problem mój laptop to SamsungR530, win 7.

Mam wymieniać zasilacz, bo na kablu mi przerywa. Niestety, miałem uruchomionego kompa i zasilanie zostało przerwane. Po ponownym włączeniu klawisz strzałki w dół nie działa. Sprawdzałem też w trybie awaryjnym i też nie działa. Jakoś sobie radze, bo mam strzałke w dół dodatkową na klawiaturze numerycznej, ale byłoby miło gdyby mimo wszystko działało mi. Nie wiem czy to problem sprzętu czy oprogramowania.

Już kupiłem zasilacz.

Mam zainstalowanego Ubuntu 16.04 obok win 7 i strzałka też nie działa. Czy naprawa czegoś takiego będzie droga, bo chyba to jednak coś takiego.

Dodam, że komputer mam od 8 lat i jedynie przedmuchiwałem go powietrzem i nie czyściłem w środku, więc może w tym będzie problem?

Jak się da to wyciągnij przycisk, przeczyść i włóż go z powrotem

Już to zrobiłem i jest czyściutko

A jakiej jest budowy klawisz np. jak na gumę to może zruszona? Potem przycisk ledwo się wciska.

Ja bym zamówił jakiś tani zamiennik klawiatury i sprawdził, czy wymiana klawiatury coś da. Zazwyczaj jest opcja zwrotu w ciągu 30 dni, można z tego skorzystać. Byle klawiatury nie zniszczyć :stuck_out_tongue:

Jeśli chce się Tobie, to możesz zrobić formata, ale to raczej mało konkretne rozwiązanie.

Wystarczy sprawdzić w biosie przycisk (powinno pozwolić przejść na niższą pozycje), uruchomić instalator Windows (bez instalacji) lub Linux Live CD/USB jak też nie będzie działać to raczej uszkodzenie mechaniczne.

Tak, to jako pierwsze warto zastosować :smiley:

1 polubienie

W BIOS też nie działa, bo jak sie uruchamia to wybieram system ubuntu/win7, więc nie działa tam też. Programem sharp keys zmieniałem też klawisz, żeby strzałka w dół miała funkcję strzałki w dół, nie podziałało.

Klawisz też sprawdzałem, zdjąłem go i bezpośrednio naciskałem gumę - nic. Zdjąłem gumę bezpośrednio na metal naciskałem - nic. Złożyłem z powrotem - nic.

Stara plastikowa padlina, nie ma sensu walczyć, to jednorazówka - naprawiać się nie opłaca i szkoda nerwów.

Czyli pozostaje się przyzwyczaić do strzałki w dół na numerycznej lub kupić nowego laptopa. No to trzeba się będzie przyzwyczaić.

Nowego nie, za kilka stówek kupisz coś w co jeszcze warto inwestować.
Stare ThinkPady, Delle czy HP Compaq/Probook - praktycznie się nie psują, są tanie a jak już coś strzeli to łatwo i za grosze wymienisz.

Ej znowu zaczął działać. Udało się. Tak po prostu, nie wiem czemu. Cały dzień nie działał, a teraz znów działa.