Klawisze funkcyjne nie działają

Witam, lawisze funkcyjne nie działają, nie mogę wejść w tryb awaryjny ani do BIOSu.

System jak w podpisie.

nie masz przypadkiem klawiatury gdzie klawisze funkcyjne włącza się przyciskiem “F-Lock” ?

Nie nie mam takiego klawisza.może źle z nich korzystam? Włączam kompa i naciskam funkcyjny , tak mam być?

Klawa podpięta przez USB czy PS2?

PS2

Masz możliwość podpięcia klawy USB i sprawdzić czy działa, ewentualnie tą co masz przez przejściówkę PS2-> USB…

Nie mam ,ale wygląda ,że już działają

Co zrobiłaś ? :slight_smile:

Za wcześnie się ucieszyłam. Nie mogę wejść do BIOSu i przestawić startu, a ucieszyłam się bo działaly w officce przy formułach.

Spróbuj wejść do bios przez klawisz “Del”.

Do tej pory to było F2 i F10.

Prosze napiszcie jak dla małpy (no możę nie jak dla małpy bo one nie potrafią czytać) jakpostę[ować ,zeby we właściwym momencie uruchomić F5 lub F8 i przejść do trybu awaryjnego . Ostatnio jak wciskam F5 to mi wszystkie ikony na pulpicie migają.

F5 odświeża dlatego ikony “skaczą”…

Bez sprawdzenia na innej klawie, ewentualnie na przejściówce, nic nie możemy za bardzo zrobić.

Jedyne co możesz w międzyczasie spróbować to : otwórz budę-> wyjmij baterię-> odczekaj 10s-> włóż baterię i sprawdź… Tylko jeżeli np. masz kontroler ustawiony na AHCI w systemie to po tym nie uruchomisz systemu, bo w biosie będziesz musiała zmienić na AHCI, jak na razie nie masz do niego dostępu. Sprawę z baterią i resetem BIOS pozostawiam Tobie :wink:

Już mam. Co to jest ACHI? tylko nie wiem dalej jak wejść w tryb awaryjny oczywiście przez klawisze funkcyjne (F5 i F8)bo przez msconfig jest bez problemu

Dodane 25.04.2012 (Śr) 15:23

Nic, tylko zaczełam bez nerwów pracować z kompem i wszystko działa.

Przzepraszam za zamieszanie.