Klawisze funkcyjne w W8


(SphunaR) #1

Nie wiedziałem do jakiego tematu to zaliczyć więc jak coś to proszę o przeniesienie.

Posiadam laptopa MSI Ge620dx i spotkałem się z problemem otwierania napędu DVD. Otóż komputer wyposażony jest w klawisze specjalne. Jednym z przycisków jest właśnie ten do otwierania napędu. Klawisz działa tylko gdy jest uruchomiony programik od MSI czyli S-Bar. Jest to pasek podobny do np Rocketdock. Jest to rozwiązanie trochę niewygodne. Chciałem jakoś zaprogramować ten przycisk, żeby nie potrzebował tego paska. I moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość zaprogramowania go?

Druga sprawa to to, że do klawiszy funkcyjnych również potrzebny jest s-bar, ale W8 ma swoje ikony do zwiększania/zmniejsza jasności/głośności więc są one wyświetlane podwójnie. Jest może aplikacja zastępująca s-bar, żeby dało się wybrać, które ikony mają się wyświetlać?


(Piotrkijak) #2

Nie da się czegoś takiego zrobić. Przypisywanie klawiszy do danych czynności jest możliwe wyłącznie programowo, tak więc jak Ci nie odpowiadają przyporządkowane przyciski i chciał to zmienić, raczej musiałbyś stworzyć odrębny program i wtedy w nim zaprogramować przyciski jakie Ci odpowiadają. Ewentualnie zobacz, czy ten program nie ma ustawień, np. poprzez kliknięcie ppm - być może jest możlwość zmiany przycisków. Dodatkowo warto też poszukać w folderze w którym program jest zainstalowany, bo jeszcze może być tak, że jest jakiś plik settings.ini, czy coś w tym stylu i wszystko tam można ustawić.