Klawisze funkcyjne w W8

Nie wiedziałem do jakiego tematu to zaliczyć więc jak coś to proszę o przeniesienie.

Posiadam laptopa MSI Ge620dx i spotkałem się z problemem otwierania napędu DVD. Otóż komputer wyposażony jest w klawisze specjalne. Jednym z przycisków jest właśnie ten do otwierania napędu. Klawisz działa tylko gdy jest uruchomiony programik od MSI czyli S-Bar. Jest to pasek podobny do np Rocketdock. Jest to rozwiązanie trochę niewygodne. Chciałem jakoś zaprogramować ten przycisk, żeby nie potrzebował tego paska. I moje pytanie brzmi czy jest jakaś możliwość zaprogramowania go?

Druga sprawa to to, że do klawiszy funkcyjnych również potrzebny jest s-bar, ale W8 ma swoje ikony do zwiększania/zmniejsza jasności/głośności więc są one wyświetlane podwójnie. Jest może aplikacja zastępująca s-bar, żeby dało się wybrać, które ikony mają się wyświetlać?

Nie da się czegoś takiego zrobić. Przypisywanie klawiszy do danych czynności jest możliwe wyłącznie programowo, tak więc jak Ci nie odpowiadają przyporządkowane przyciski i chciał to zmienić, raczej musiałbyś stworzyć odrębny program i wtedy w nim zaprogramować przyciski jakie Ci odpowiadają. Ewentualnie zobacz, czy ten program nie ma ustawień, np. poprzez kliknięcie ppm - być może jest możlwość zmiany przycisków. Dodatkowo warto też poszukać w folderze w którym program jest zainstalowany, bo jeszcze może być tak, że jest jakiś plik settings.ini, czy coś w tym stylu i wszystko tam można ustawić.