Klejące się klawisze - Klawiatura DELL (Stacjonarny)

Witam, 

mam pewien problem… A otóż moje klawisze się kleją. OD ŚRODKA! Kiedy je wciskam, baaaardzo długo się podnoszą, a przy okazji… piszą kilka-naście dodatkowych liter… albo spacji. 

Póki co, wlewałem pod klawisze wodę, aby tam trochę rozpuściła i żeby wyleciało… Ale nic. Woda to rozwiązanie tymczasowe i nie będzie chciało mi się ciąle tego robić. 

Wyjmować klawiszy również nie będę, gdyż w takich delikatnych sprawach leżę.

 

Proszę o rady i pozdrawiam, Grzegorz.

Innego sposobu raczej nie ma! Trzeba rozebrać całą klawiaturę. W stacjonarnych to dość proste, byle klawisze wróciły na swoje miejsce!

Normalnie  geniusz …

Chłopie śrubokręt w łapę, ściągasz górę z klawiszami, demontujesz je. miska z ciepłą i paroma kroplami płynu do mycia naczyń, szczoteczka do zębów i papierowy ręcznik i jedziesz.

Albo ten poradnik:

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/sprzet/konserwacja/2009/08/czyscimy-klawiatury.aspx

Nawet niezła ta prowokacja :wink:

 

 

Byle by wróciły na miejsce… Nie rozwalone, a ze mną to nie wiadomo. 

Póki co, działała woda, więc geniuszem jestem gdyż jakby tak nie było teraz bym nie pisał. 

Nie ma mniej… “drastycznych sposobów”? 

 

 

 

Eeee… Wiem że bardzo nowa i nie kupię nowej, kumplu…

Hę? 

No to pozostaje ci tylko woda.

 

Spróbuj zanim zaczniesz myć wodą wlać do niej dość dużo płynu do naczyń i i trochę ją  podgrzej (żeby tylko nie była z bardzo gorąca) żeby tak miała około 50 stopni.

 

Zrób takie czyszczenie ze 2-3 razy i na ostatni raz tylko ciepła woda. Powinno być lepiej jak tylko po wodzie.

 

Powodzenia 8)

No cóż, spróbuję… Jak to nie pomoże i znajdę trochę czasu to może ją rozkręcę…

Jak sama woda pomagała to tak jak ci ja radzą też pomoże (mocniej)

 

Żeby wiedzieć ile może mieć stopni woda jak nie wiesz czy ma 40 czy 70 stopni to :

 

-najlepiej zagrzewać w jakimś garnku

-jak już zagrzewa się jakiś czas i nie wiesz czy ma 40 czy więcej to najprościej zrobić tak że od samego początku podgrzewania kontroluj temperaturę wody (jak nie masz specjalnego termometra) poprzez wkładanie tylko za ułamek sekundy palce do wody i jak czujesz że możesz trzymać tam palce więcej jak 2 sekundy to woda ma mniej jak 40 , a jak czujesz że  nie utrzymasz tam palca nawet na sekundę to ma więcej jak 50 stopni.

 

To tak jak byś nie wiedział

A jak już to wszystko zrobisz, to zanieś ją do najbliższego śmietnika!

Nigdy nie wlewaj nic do klawiatury, jeżeli woda dostanie się do “folii” w środku klawiatury to już pewna śmierć. Cyknij sobie zdjęcie klawiatury, abyś potem wiedział gdzie jaki klawisz leży, a następnie wyjmij wszystkie klawisze bez rozkręcania klawiatury (wystarczy czymś podważyć klawisze). Obmyj wszystkie dokładnie i odstaw aż wyschną, następnie włóż je wszystkie i podczas tego spoglądaj na zdjęcie ułożenia klawiszy, które wykonałeś wcześniej. Jeśli rozkręcisz klawiaturę wylecą z niej wszystkie gumki, które odbijają a przy okazji sprawiają że klawisz działa, a potem trudno i długo się je wkłada.