Klient ftp błąd 550


(Kurss1005) #1

Korzystając z przeglądarki IE6 i wpisując adresy ftp wyświetla się komunikat : błąd 550. Na stronie microsoftu jest opis dla IE5. Co mam zrobić aby usunąć ten błąd przy IE6. Mam WIN XP HE SP 2 i KIS 7.0.0.125.


(Lasinski Jacek) #2

kalina , jeżeli możesz podaj adres tego ftp. Spróbuj zalogować się anonimowo jako nazwę użytkownika wpisując anymous / anonymous, a za hasło podając adres email.


(Dimatheus) #3

Witaj !!

A może po prostu zamiast używać IE do przeglądania zasobów na serwerach FTP wybierzesz jakiegoś klienta FTP. Znajdziesz je TUTAJ

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Kurss1005) #4

A możesz poradzić który z nich jest najmniej zawodny (o ile w ogóle są) , najlepiej bezpłatny


(mysz 1) #5

Co bo błędu IE 6 jest opisany podobny błąd : http://forum.ovh.pl/archive/index.php/t-1834.html

Sprawdz w Wlaściwościach internetu - zaawansowane - Międzynarodowe czy jest zaznaczone " Wyślij adresy URL w formacie UTF-8 , lub przywróć ustawienia zaawansowane .

Programy FTP : http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=19


(Dimatheus) #6

Witaj !!

Ja najczęściej używam FileZilla - stale rozwijany, niezawodny i bezpłatny - licencja Open GL.

Z pozdrowieniami

Dimatheus


(Kurss1005) #7

Wszystkim dziękuję za pomoc ,ale zatrudniłam inżyniera z MS i po ponad godzinie (sprawdzaliśmy wiele możliwości) problem został rozwiązany. Rejestr był zababrany.

Podam ewentualnym potrzebującym ścieżkę do rozwiązania problemu:

1.Start>uruchom >regedit>ok.

2.Otworzyć HKEY_USERS>rozwinąć drzewo>5-1-5-21>rozwinąć drzewo>microsoft>FTP>Accounts>rozwinąć drzewo i wybrać ftp z którym mamy problem i go usunąć. Przedtem obowiązkowo trzeba zrobić kopię bezpieczeństwa, tak na wszelki wypadek, gdyby poszło coś nie tak, zawsze będzie można przywrócić ten zapis> zaznaczyć Accounts ppm i eksportuj.