Klient iCloud dla Windowsa i pytanie dot. konieczności posiadania sprzętu Apple

Witam!
Czy to prawda, że klient iCloud’a dla Windowsa 10 wymaga zalogowanego na to samo Apple ID jakiegoś sprzętu Apple’a? Pytam, bo jutro chcę zrobić film na YouTube o tym kliencie i nie jestem pewny. Kiedy pierwszy raz zainstalowałem klienta iCloud’a dla Windowsa wtedy, kiedy nie miałem dostępu do żadnego iUrządzenia, nie chciało mnie zalogować. Dobra, zatem skombinowałem iPhone’a 6S, zalogowałem się na to samo konto Apple ID i voila, zaczęło działać. Jednak, kiedy wylogowałem się z Apple ID w ustawieniach iOS i usunąłem iPhone’a z konta - nadal działało to logowanie się do klienta iCloud dla Windowsa.

Można ten proces cofnąć, by znów nie szło się zalogować i czy to prawda z tym sprzętem Apple? Liczę na szybką odpowiedź, bo jutro nagrywam film. Najwyżej dopiszę info o tym w opisie lub w komentarzu.

Apple na swoich stronach o tym nie pisze, a powinno.

Wgrywasz aplikacje iCloud Apple pod windowsem, chyba teraz z Windows Store, wpisujesz hasło i mail Apple ID. Jeżeli nie działa, zaloguj się na stronie Apple ID: https://appleid.apple.com i wygeneruj hasło dla aplikacji firm trzecich i użyj tego hasła, aczkolwiek powinno się logować hasłem głównym do Apple ID ponieważ to arka Apple. Nie oczekuj, ze Apple da pełne wsparcie iCloud na Windowsa bo to dla Apple konkurencja zbyt duża. Gdyby konto Apple można było używać wszędzie ludzie by nie musieli mieć sprzętu Apple, aby wpelni funkcje konta Apple wykorzystać. To samo jest z kontem Microsoftu czy Google. Na innych systemach nie masz full opcjo jak na Androidzie czy Windowsie do konta Microsoft.