Klient Messengera desktopowy w Linux

Hejka!
Jak w temacie. Jest może jakiś desktopowy Messenger dla Linux’a? Na Windowsa mamy do pobrania z Microsoft Store. Niby jest ten Pidgin, ale to działa? Na DP czytałem o końcu tego:

XMPP - koniec z tym. To całe szyfrowanie, videorozmowy i komercjalizacja oraz zamknięcie protokołów. Chodzi mi o takie zintegrowanie Messengera z systemem - jak na Windows 11.

Messenger, póki latał po chyba xmpp (z kilka lat wstecz), był obsługiwany właśnie przez Pidgina. Teraz nie wiem, ale znalazłem coś takiego:

nie sprawdzałem

Znów reakcje na moim s23 Plus nie działają.

Co do tematu, to zobaczę. Wypadałoby, aby rozmowy głosowe też działały.

Franz jest na Linuksa.

Po co jakikolwiek klient do Messengera, skoro aplikacja webowa ma powiadomienia i skalowanie i jedyne czego jej brakuje, to manifest PWA, żeby mieć ładną ikonkę?

Rambox. Korzystam na co dzień na Debianie :slight_smile:

@Grzechu1988
Jak dodać repo? Ręczne pobieranie *deb lub Snapów??

To jest to?

Użyłem:

sudo snap install rambox

Jak to ew. w pełni wywalić?

sudo snap purge rambox

?

Wiesz co? ja pobrałem paczkę .deb i normalnie zainstalowałem poprzez aplikację „Odkrywca” na KDE. Nie korzystam ze snapa.

tu coś jest dla Linuksa jakiś kod ale nie kotrzystam. Może się przyda: How to install Rambox? : Rambox Support

Kurcze, to snapa wgrałem i co…

Zawsze preferowałem
Sudo apt install pakiet

Wypróbuj GitHub - sindresorhus/caprine: Elegant Facebook Messenger desktop app - ostatnia aktualizacja 2 tygodnie temu, co świadczy o tym że projekt żyje i ma się dobrze.

Instalujesz z flatpack albo podążasz za instrukcją dla Twojej dystrybucji GitHub - sindresorhus/caprine: Elegant Facebook Messenger desktop app

ściągnij po prostu paczkę .deb i zainstaluj ją normalnie. Będzie działać. W tym linku co Ci przesłałem jest też instrukcja instalacji za pomocą kodu.