Klient p2p przerywa połączenie sieciowe

To moj pierwszy post na forum, wiec pragne sie ze wszystkimi serdecznie przywitac. a teraz do rzeczy, mam taki nietypowy problem, ktorego nigdy u nikogo wczesniej nie spotkalem, a jest dosyc uciazliwy, nawet powiem, ze bardzo uciazliwy. Chodzi o to, ze gdy wlaczam jakikolwiek klient p2p (uTorrent, bitcomet itp) to nie moge korzystac z przegladarki internetowej lub na odwrot. Po prostu siec dziala tylko w jednym… Co moze byc przyczyna? Z gory dziekuje za odpowiedz

Wygląda na to, że masz limitowaną liczbę jednoczesnych połączeń. Napisz jak łączysz się z internetem, jaki masz router, kto jest dostawcą.

A jak mozna zmienic liczbe limitowanych polaczen? Lacze sie przez wifi, a jak spojrzalem na router, to niestety nie ma na nim nic napisane, wiec nie jestem w stanie Ci odpowiedziec…

Napisałeś za mało szczegółów. Napisz, kto jest dostawcą internetu, jakiego systemu używasz, jakie masz opgrogramowanie antywirusowe, firewall. Od kiedy występuje problem?

Niektóre routery mają możliwość ustawienia liczby jednoczesnych połączeń. Limi ten stosuje obok limitów prędkości aby użytkownicy nie zapchali calego łącza.

Programy p2p nawiązują dużą liczbę połączeń więc uruchomienie takiego programu może wyczerpać limit, którego byś nie wyczerpał używając przeglądarki.

Internet dostarcza mala firma, chyba nie musze tutaj podawac nazwy, uzywam windows 7 ( oryginalny jesli to wazne ;p ) antywirus to avg 2012. Problem wystepuje od bardzo dawna, tylko, ze teraz postanowilem spytac na forum w tej sprawie. Firewalla nie mam, chyba, ze w avg cos jest… Czy ja moge cos zrobic, czy jestem zmuszony skontaktowac sie z dostawca?

Proponuję kontakt z dostawcą, niektórzy mniejsi dostawcy netu stosują takie limity.

Okej, dzieki wielkie za szybka odpowiedz.