Klient poczty email

Witajcie,

pracuje na dwóch komputerach (Win7 i Mac), tablecie (android) i telefonie (android). Przeglądarki Chrom i FF daje możliwość synchronizacji wszystkiego więc nie ma problemu. 

Problem pojawia się przy kliencie poczty email. W prawdzie konfiguracja imap zapewnia synchronizację poczty, ale co z kontaktami i kalendarzem, czy jest jakiś program, który synchronizuje się w chmurze tj. na Macu dodam kontakt, lub zadanie to jak przesiądę się na Windę też będę to widział. idealnie byłoby, żeby kalendarz synchronizował się też z telefonem (tak jak to robił mi outlook i nokia), ale nie jest to tak ważne.

Pytanie, czy jest taki program? Jeżeli nie to czy jedynym wyjściem będzie webowy klient poczty typu zoho, a jeżeli tak to czy znacie jeszcze jakieś podobne strony?

 

Moim zdaniem to zależy również od serwera pocztowego.

np. Outlook + MS Exchange - pozwoli na szeroką synchronizację

Podobnie z Gmailem - kalendarz synchronizuje się z kalendarzem w Exchange’u.

Tak, masz racje - działa to rewelacyjnie.

Potrzebuję jednak czegoś bezkosztowego.

Ja używam zestawu:

KOMP - MS Outlook (tez z pakietu offica) - poczta, kalendarz, kontakty

TEL z ANDROIDEM - Outlook (ze sklepu Play) - poczta, kalendarz, kontakty (z kontaktami jest gorzej gdyż przez Androidowego diallera nie da się edytować kontaktów z Outlooka)

CHMURA - konto od Microsoftu (OneDrive), pozwala na zarządzanie wszystkim przez przeglądarkę (poczta, kalendarz, kontakty). W ustawieniach chmury można zintegrować kontakty z Outlook.com z tymi z Googla.

Jak na razie bangla mi to dobrze :slight_smile:

Możliwości klienta to jedno, a serwera drugie…

Jeżeli nie, to możesz poszukać klienta który pozwala ustawić dowolny katalog jako miejsce przechowywania plików z kontaktami i kalendarzem i synchronizować to w chmurze.

Usługa od MS Outlook.com / OneDrive wszystkie te opcje (poczta, kalendarz, kontakty) obsługuje.

Są też darmowe programy, które ten standard obsługują - mało ich jest ale są.

Klient pocztowy z pakietu Windows Live Essentials - http://www.dobreprogramy.pl/Klienty-poczty-email,Programy,Windows,182.html

eM Client - http://www.dobreprogramy.pl/eM-Client,Program,Windows,12415.html ; http://www.emclient.com/features Do niedawna jeszcze nie obsługiwał kalendarzy ale solennie obiecywali, że wkrótce ma się to pojawić. Chyba teraz już to działa. Program w wersji bezpłatnej pozwala obsłużyć dwa konta.

A co myślicie o takim rozwiązaniu?

https://www.memotoo.com/pl/

a może zimbra?