Klient poczty - Mozilla Thunderbird 3.0 - konfiguracja

To chyba ostatnie pytania.

Przy konfiguracji poczty o2.pl na samym początku mamy:

Serwer poczty przychodzącej: SLL – tak mamy na stronie o2.pl podane, natomiast w programie mamy do wyboru i co wybrać? STARTTLS lub SSL/TLS lub bez szyfrowania

Serwer poczty wychodzącej: TLS - tak mamy na stronie o2.pl podane, natomiast w programie mamy do wyboru i co wybrać? STARTTLS lub SSL/TLS lub bez szyfrowania

Przy konfiguracji poczty o2.pl na samym początku mamy:

Serwer poczty przychodzącej:

POP3 – SSL - tak mamy na stronie gmaila podane, natomiast w programie mamy do wyboru i co wybrać? STARTTLS lub SSL/TLS lub bez szyfrowania

IMAP- SSL - tak mamy na stronie gmaila podane, natomiast w programie mamy do wyboru i co wybrać? STARTTLS lub SSL/TLS lub bez szyfrowania

Na pewno wariant bez szyfrowania odpada.

Gmail

serwer POP3: SSL/TLS port:995

serwer SMTP: STARTTLS port:587

Konfiguracje TB dla tlenu masz tutaj:

http://pomoc.o2.pl/poczta/programy/thun … /moz10.jpg .

A nie lepiej dać 465 z szyfrowaniem? Bo 587 to jest bez szyfrowania…

Tylko, że to jest dla wersji Thunderbird 2.0 a nie 3.0 i w wersji 3.0 jest możliwość wyboru STARTTLS lub SSL/TLS lub bez szyfrowania. SMTP to STARTTLS, a przychodzące, STARTTLS lub SSL/TLS?

Dla o2.pl chyba najlepiej tak ustawić:

Serwer poczty przychodzącej: poczta.o2.pl, POP3, 995 (szyfrowanie)

Serwer poczty wychodzącej: poczta.o2.pl, 465 (szyfrowanie)

A tak dla gmaila:

gmail.com

Serwer poczty przychodzącej:

POP3, pop.gmail.com, 995, SSL

IMAP, imap.gmail.com, 993, SSL

Serwer poczty wychodzącej:

SMTP, smtp.gmail.com, 465, STARTTLS

witam

używam poczty komercyjnej i mam problem z zapisaniem wiadomości na dysku mianowicie, nie mam takich opcji jak w poczcie np. na wp w tym kliencie poczty,

w ustawieniach serwera jest tylko taka możliwość jak mam pocztę na WP a na innych serwerach takich jak inten, opc nie mogę za cholerę zapisać kopii wiadomości na dysku… co zrobić???