Klient poczty - Mozilla Thunderbird 3.0 - konfiguracja

Witam.

Mam pytanie tych odnośnie tych dwóch programów. Czy windowsowy Outlook i Mozilla Thunderbird 3.0 posiadają taką funkcję, że jak wysyłam z tych programów maila jako jakiś adresat X np. jako x@o2.pl to czy można gdzieś tak ustawić aby ta wiadomość została zapisana na serwerze o2.pl?

W opcjach: Zostaw kopię wiadomości na serwerze lub coś podobnego.

Właśnie zainstalowałem Mozilla Thunderbird 3.0. Czy jest gdzieś w opcjach, bo nie mogę tego znaleźć, aby pobierało mi tylko nowe wiadomości a nie wszystkie?

Za pierwszym razem pobierze Ci wszystkie wiadomości, póżniej juz nie.

Ewentualnie możez wyłączyć przekazywanie POP na głównej stronie poczty. Z jakiej poczty korzystasz?

o2.pl i gmail.com

Czyli jedyny sposób poczekać aż mi wszystkie pobierze i potem tylko usunąć z dysku? Tylko pytanie czy jak usunę z dysku to mi nie usunie z serwera albo jak znowu nie będzie na dysku tych wiadomości czy na nowo nie będzie pobierał z serwera?

Pobierze przy pierwszym po instalacji/ uruchomieniu programu wszystkie wiadomości z serwera od momentu(od konkretnej daty), w którym masz zaznaczone przekazywanie pop na serwerze. Są tam określone daty. Trzeba wejść w ustawienia poczty na serwerze.

Usunie Ci z serwera również.

Więc po to jest ta opcja:

Żeby nie usunęło wiadomości z serwera. Musisz ją zaznaczyć. Jest ona domyślnie nie zaznaczona w TB 3.

ramoses7 chce chyba, aby WYSYŁANE maile były zapisywane na serwerze o2. A nie odbierane.

Tak się raczej nie da, musiałbyś mieć pocztę z obsługą protokołu IMAP.

Możesz przerzucić się np. na GMaila, który ma taką opcję i ustawić tam importowanie poczty z konta o2.

@ Kpc21

Właśnie tak chce aby WYSYŁANE maile były zapisywane na serwerze o2. A nie odbierane. Też zauważyłem, że się nie da.

Jak bym chciał aby wysyłane maile z Thunderbirda były zapisywane na poczcie o2.pl w folderze Wysłane to musiałbym ustawić na poczcie o2.pl importowanie z gmaila wiadomości i wysyłać na gmaila, trochę to zakręcone i nie wiem czy by zadziałało.

Najprostsze rozwiązanie to, przerzucić się gmaila i import wiadomości z o2.pl

Skonfigurować TB dla Gmaila. I wysyłane wiadomości będą zapisywane na serwerze Gmail.

Tak tylko ja bym chciał mieć wiadomości w folderze Wysłane na poczcie o2.pl. Cóż, widać że nic się nie da zrobić już.

Oczywiście skonfigurować z protokołem IMAP, a nie POP3.

Witam.

Jest jakaś rada. W ustawieniach konta, w części “Kopie i foldery” możesz zaznaczyć pole “wysyłaj ukrytą kopię do” i tam podać drugi adres e-mail np. Gmaila - który ma praktycznie nieograniczoną pojemność.

A można jakoś zrobić aby wiadomości wysyłane z Thunderbirda na o2.pl lądowały w Folderze Wysłane?

Wejdź w ustawienia poczty na serwerze o2.pl (logując się przez przeglądarkę - są tam pewnie jakieś ustawienia protokołu POP3). W Gmailu sprawdzałem i zapisuje mi wysłane wiadomości w wysłanych na serwerze, więc może i w tlenie jest taka opcja.

Mam problem z konfiguracją Thunderbrida. Kiedy usuwam wiadomości w Thunderbirdzie z poczty o2.pl to usuwa mi tylko z dysku, na serwerze wiadomości zostają, i tak ma być. Natomiast kiedy usuwam wiadomości w Thunderbirdzie z poczty gmail.com to usuwa mi również z serwera a nie chce żeby mi je usuwał. Co mam w opcjach pozaznaczać aby usuwająć wiadomości tylko z dysku zostawały na gmailu? Sprawdzałem i nie wiem co zrobić. Są trzy opcje ale żadna z nich nie działa.

Wiadomość usunięta lokalnie:

zostanie przeniesiona do folderu:…

zostanie oznaczona jako usunięta

zostanie niezwłocznie usunięta.

Zaznacz to:

pclinuxosscreenshot10.th.png

U mnie jest coś takiego:

c432n403.jpg

Może dlatego, że w konfiguracji o2.pl mam POP, a w gmail.com mam IMAP?

Tak jak u Ciebie na zdjęciu to na mam w o2.pl w konfiguracji.

Protokół IMAP działa na nieco innej zasadzie jak POP3.

W POP3 maile są ściągane z serwera na komputer. A w IMAP klient stale synchronizuje się z serwerem, z klienta poczty widzisz dokładnie to samo, co przez interfejs WWW. Kiedy usuniesz jakiegoś maila z klienta, zniknie on na serwerze i odwrotnie. Jeśli przeniesiesz maila na serwerze do jakiegoś folderu, to samo stanie się na kliencie. Widzisz różnicę?

To się nazywa fachowe wytłumaczenie, już rozumiem wszystko :slight_smile:

Teraz mam inne pytanie.

Przed skasowaniem maili z serwera gmaila zrobiłem sobie backup Thunderbirda programem MozBackup i teraz przywróciłem sobie to wszystko i wszystkie maila z gmaila mam z powrotem na dysku. Czy można to jakoś zrobić aby to znowu znalazło się na serwerze gmaila? pomijając, że samemu prześle to ręcznie jako “ja”, wiadomo nadawca musi być zachowany więc to odpada.

Jedyne co znalazłem to to:

http://www.oemailrecovery.com/outlook-r … onetrepair

Jeśli tego nie jest dużo, zrób rak jak mówiłeś, ale wcześniej ustaw w Thunderbirdzie nazwę wyświetlaną (normalnie zazwyczaj jest twój nick czy nazwisko) na maila czy tez nazwisko albo nick nadawcy (musiałbyś to powtórzyć przed każdym mailem).