Klient poczty pozwalający na scalenie wątków

Szukam klienta poczty (może być webmail), którego będę mógł tak skonfigurować, że wiadomości od 1 nadawcy będą trafiać do 1 wątku - tak jak jest np. na Facebooku od pewnego dłuższego czasu.

Troszkę pomyliłeś pojęcia. Piszesz o wątku a masz na myśli też np. folder z wiadomościami.

Od jednego nadawcy nie zawsze należą do jednego wątku - to zależy od tego czy dana wiadomość tego wątku dotyczy czy nie. Nowy temat może byś np. nowym wątkiem mimo, że napisała go ta sama osoba.

Twoje wymagania spełni np. Thunderbird - możliwość filtrowania i przenoszenia wiadomości od/do danego nadawcy do wspólnego folderu oraz wątkowanie wiadomości w folderach

Skąd wiesz, że mam też na myśli folder z wiadomościami? :stuck_out_tongue:

Wiem, dlatego chcę żeby każdy nowy wątek scalał się ze starym wątkiem.

Nie chcę do tego celu tworzyć nowych folderów, label-sów, ani innych takich.

To wątkowanie wiadomości w Thunderbirdzie pozwoli na takie coś?

Scalanie jednego wątku z drugim wątkiem (czyli w uproszczeniu łączenie tematu z drugim tematem) jest złym pomysłem bo prowadzi do bałaganu.

W Thunderbirdzie wiadomości należące do jednego wątku (w uproszczeniu - do jednego tematu) będą powątkowane jeśli to załączysz (niezależnie dla każdego folderu) ale nie będą się łączyć z z innym wątkiem

Jeśli w danym folderze będzie wiele wątków (w uproszczeniu - tematów) to każdy z nich będzie pokazany jako oddzielny wątek.

Trochę trudno to wytłumaczyć, najlepiej jak sam sprawdzisz.

image_id: 5772

Wątkowanie na grupach news (w danym wątku są posty od wielu nadawców) Jeśli dany wątek będzie zawierał posty od tylko jednego nadawcy też będzie to widoczne.

Nowy wątek od tego nadawcy będzie oddzielnym.

Widzę, że sam wiesz lepiej czego potrzebuję :wink:

Niekoniecznie, kwestia przyzwyczajenia. Dla mnie bałaganem jest to że mam wiadomości od 1 osoby porozrzucane po wielu wątkach, zamiast w jednym. W tym przypadku wątki to zresztą dużo powiedziane - traktuję maila jak komunikator/czat i często są to po prostu wiadomości bez tematu z np. 1 zdaniem albo linkiem. Poza tym, ludzie mają czasem dziwny zwyczaj kontynuowania rozmowy w innym temacie. Przez takie coś zwiększa mi się niepotrzebnie liczba wyświetlonych wątków w danym folderze, przez co muszę się dokopywać do tych starszych kilka stron wstecz.

No bo należą do wielu wątków. Nie myl określeń/pojęć.

ale gdy nadawca odpisze na maila z danego wątku i nawet zmieni jego temat to Thunderbird dołączy go do danego wątku.

I tu jest Twój błąd. Chociaż normy opisujące komunikację email są precyzyjne zdefiniowane, Ty podajesz swoją definicję, która ma się nijak do rzeczywistości.

Email nie sprawdzi się w zastosowaniu jako czat/komunikator.

2 posts were split to a new topic: Klient poczty pozwalający na scalenie wątków