Klient torrent uniemożliwia korzystanie z www


(Djanocha) #1

Witam.

Mam pewien problem.. Otóż podczas gdy ściągam coś przy pomocy programu BitTorrent w najnowszej wersji, zupełnie nie mogę korzystać ze stron www, nawet jeżeli transfer jest rzędu 0.x kB/s. Posiadam łącze 10/1 mbit. Co gorsza, po wyłączeniu programu nic się nie zmienia, pomaga jedynie restart systemu. Zmiana klienta nic nie pomaga (przesiadłem się z BitCometa, a potem uTorrent). Na początku używania BitTorrent było wszystko ok, a po jakimś czasie się skopało. Czytałem gdzieś radę, żeby wyłączyć odpytywanie trackera o statystyki oraz zmniejszenie kolejki ściąganych/wysyłanych rzeczy. Zostawiłem tylko jedną i oczywiście nic to nie pomogło. Brakuje mi już pomysłów. Czy ktoś wie jak poradzić sobie z tym problemem?

Z góry dziękuję.


(Chillout) #2

Zmień prędkośc pobierania danych. W uTorrent masz ustawioną na maksymalną, więc ją zmniejsz, jak również udostępnianie na kilka kb/s.

Przeskanuj http://www.mks.com.pl/skaner/ i pousuwaj(działa pod IE)


(D Ark) #3

http://www.lvllord.de/?lang=en&url=downloads

Zmień limit na 80 lub 90.


(Djanocha) #4

Mógłbyś przybliżyć jak działa ten patch?

Zmniejszyć limit czego? Bo 80 kB/s przy łączu 10 mbit to chyba nieco zbyt mało..


(D Ark) #5

Uruchamiasz patch, i ustawiasz limit równoczesnych połączeń na 80-90. To nie ma nic wspólnego z prędkością Twojego łącza. uTorrent po prostu zapycha Ci stos, więc za pomocą tego malutkiego programiku dasz mu pole do działania. I pilnuj komunikatów o podmianie pliku, po modyfikacji nie pozwól systemowi przywrócić oryginalnej wersji. Restarcik i wtedy próbuj uruchamiać uTorrent.


(Djanocha) #6

Niestety posiadam angielską wersję systemu Windows Vista Ultimate x64, więc z tego co zdążyłem się zorientować póki co tego limitu nie da się zwiększyć :frowning: