Klient torrenta blokuje internet - pytanie

Witam wszystkich,

Szukałem ale nie znalazłem odpowiedzi. Jeśli była poruszana to z góry przepraszam za zaśmiecanie.

Mój problem: Gdy ściągam jakieś pliki przy użyciu utorrent bądź bitcomet to w tym czasie nie mogę korzystać z internetu, komunikatorów, ba nawet radio nie działa! Nawet po wyłączniu programu sytuacja się nie zmienia - jedyne wyjście to restart kompa. Problem był od zawsze, na różnych klientach i przy różnej prędkości ściągania oraz wysyłania.

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Mój windows to XP Profesional na rocznym ASUSIE

Dzięki wielkie za wasz czas,

Pozdrawiam

J

Jeśli masz QoS w routerze - ograniczasz przepustowość na porcie na którym ściągasz torrenty (wg konfiguracji klienta).

Jeśli nie masz routera albo masz ale bez QoS - NetLimiter.

Hej

Dzięki za odpowiedź, ale jeśli mogę podrążyć temat jeszcze trochę… w domu jest kilka kompów i wszystkie, tym bardziej te starsze chodzą bez problemów (można ściągać, rozmawiać na skypie, grać w kórnika) i wszystko działa idealnie… idealnie po za moim kompem.

Czy zmiana o której piszesz będzie miała faktycznie wpływ na mojego kompa?

Dzięki

J

No to raczej nie będzie to, o czym myślałem.

Zainstaluj innego klienta i zobacz jak będzie (bo μTorrenta i BitCometa rozumiem że miałeś wcześniej). Istnieje prawdopodobieństwo syfu na komputerze (czyli jakiegoś wirusa, robaka, trojana etc).

julo , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif