Kliknięcie PPM zawiesza PC-ta

Witam

Mam problem z PPM, a mianowicie gdy klikam PPM gdziekolwiek czy to na pulpit czy to na jakąś ikonę zawiesza mi się PC. Jednakże czasami gdy klikam na pulpit, lecz nie wybieram żadnego polecenia (kopiuj, wklej etc.) nie zawiesza się nic, ale gdy już “najadę” na np. “kopiuj” - bum, zwiesza się. Czasami pomaga usunięcie zadania “explorer.exe.” i jego ponowne “włączenie” (jeśli w ogóle komputer mi pozwoli na włączenie menadżera zadań i nie wyskoczy "Menadżer zadań (brak odpowiedzi)). Nie mam zielonego pojęcia co to jest i proszę o pomoc. Czy może to być wina systemu (Windows 7 32 bit) i warto zrobić formata czy to może być wina starego dysku (Samsung 80GB SATA (SP0812C) 7200 rpm 8mb cache), który przy tym błędzie nie “mieli”.

Pozdrawiam,

Zdesperowany użytkownik :slight_smile:

Najpewniej masz wirusa (przeskanuj antywirusem + programem Malwarebytes AntiMalware) lub masz uszkodzony jakiś plik systemowy (zastosuj polecenie sfc /scannow).

Sprawdź czy z inną myszą, możesz uruchomić jakiś system Live CD z płyty bez instalacji i zobaczyć czy problem nadal występuje, jeżeli nie to trzeba zająć się systemem (skanowanie antywirusem, czyszczenie rejestru), a w ostateczności format.

Oto mój LOG po 14% skanowania, co jak myślę, nie wróży dobrze. http://wklej.org/id/936012/

Cześć

Dokończ skanowanie to okaże się czy coś jest nie tak.

Właśnie nie mogę dokończyć, bo zatrzymuje się na 14% i “mówi”, że wykryło uszkodzony plik.

Cześć

Przeczytaj: Weryfikacja integralności plików via narzędzie SFC

Jest tam wyjaśnione co należy robić z sytuacji kiedy skanowanie napotyka błąd i nie chcesz ruszyć dalej.

Ogólnie w logu jest sporo wpisów

, system na ten czas jest bardzo skopany, pliki nie mogą zostać naprawione…explorer, regedit, notepad, menedżer zadań, biblioteki aero i powłoki…i wiele, wiele innych.