Kliknij 'lubę to' aby zobaczyć.... jak zrobić?


(Sylwestergolaszewski) #1

Witam

Planuje zrobić pewne konkursy dla swojej firmy i chciałbym wykorzystać właśnie możliwości facebooka. Chodzi mi o zrobienie takiej aplikacji jak poniżej

http://www.facebook.com/pages/Hanka-z-M-jak-Miłośc-nie-żyje/232988730097973?sk=app_208195102528120

(to jakiś pewnie spaming ale nie o to chodzi)

Jakby nie było planuje rozdawać gadżety dla osób które klikną lubię to... tylko nie wiem jak to zrobić na fb... Proszę o pomoc.


(rogacz) #2

Z tego co kojarzę to zmuszanie do kliknięcia lubie to przy konkursach jest nielegalne i świadczy o złym zachowaniu firmy.


(Sylwestergolaszewski) #3

Nie zmuszenie.... " Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie XXX kliknij lubię to'' więc raczej jest to dobrowolne... ?


(rogacz) #4

Widzisz - gdyby to był jakiś konkurs typu odpowiedz na pytania lub coś w podobie - wtedy by było dobrowolne - a ty zmuszasz do kliknięcia lubię to.


(Sylwestergolaszewski) #5

Widzisz - gdyby to był jakiś konkurs typu kliknij lubię to - wtedy by było dobrowolne - a ty zmuszasz do odpowiadania na pytanie lub coś w podobie.

Po 1. Właśnie taką masz rację.

Po 2. Nic nie wnosisz do tematu.


(kostek135) #6

Nie znam facebook-a wiec nie jestem pewny czy dobrze poradzę, ale jeśli to jest jakiś element (link, obrazek, przycisk) można pod niego podczepić funkcje javaScript, która przy kliknięciu (g: js akcja on-click) wygeneruje ci ciastko (http://www.w3schools.com/js/js_cookies.asp) następnie sprawdzić czy użytkownik ma to ciastko i stosownie albo zawartość do pokazania albo przycisk do kliknięcia. Fajnie jakby zawartość ciastka (przykładowo hash) była generowana na czymś po czym można poznać tego kto kliknął, inaczej użytkownicy mogą wymieniać się między sobą tym ciastkiem, chyba ze to nie jest tak istotne, by zawracać sobie tym głowę.


(Drobok) #7

@up onclick, jak i wszystko z js nie przejdzie bo bardzo łatwo można sfabrykować kliknięcie :slight_smile:

A co do tematu nie będę się udzielał bowiem również jestem przeciwnikiem takich praktyk :slight_smile: