Klonowanie dysku - jak wykonać?

Hej,

Kupiłem ostatnio nowy dysk twardy do lapka WD black 500Gb oraz obudowę na dysk usb 2.0. Stary dysk 320 Gb ma bad sektory. Chciałbym teraz przenieść wszystkie dane i programy ze starego na nowy dysk. Jak należy się do tego zabrać?Mam taki plan aby: zmienić dyski w lapku, następnie zainstalować na nowym dysku windowsa 7, później podłączyć stary dysk do lapka za pomocą USB i użyć programu Acronis True Image. Czy to dobre rozwiązanie? Chce jeszcze zwiększyć wielkość dysku C.  

ten program działa tak:

robisz kopię dysku na dysk zewnętrzny, wkładasz nowy dysk i wgrywasz kopię na niego. 

 

Dla mnie to jest czarna magia, czytam o tym ale w ogóle to do mnie nie dociera. To robię tę kopię starego dysku na starym dysku i zrzucam tę kopię przez usb na nowy dysk tak? Jak później wsadzę nowy dysk do kompa to będzie już zainstalowany windows? Jak uruchomiłem ten program to wyskoczył błąd, że nie ma podpiętego dysku WD. Bardziej by mi zależało na czymś takim żebym mógł skopiować tylko niektóre programy i dane i żeby one od razu mi chodziły. Windowsa chętnie sobie zainstaluje od nowa.

Hej,

Ja bym zrobił jeszcze prościej. Włóż nowy dysk do laptopa, a stary do kieszeni na USB. Podłacz ją do laptopa i uruchom komputer z płyty Acronis True Image. Program nie powinien płakać o brak dysku WD, bo będzie on wpięty jako główny. Później już tylko robisz backup z dysku USB na dysk w laptopie. Operacja będzie trochę trwać, bo to tylko złącze USB 2.0.

Generalnie inaczej nie przekopiujesz programów na starym systemie tak, by działały poprawnie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

to, chcesz skopiować dane czy sklonować dysk, czyli wykonac kopię 1:1?

 

jeśli to drugie, to wkładasz nowy dysk do obudowy i podpinasz do laptopa, odpalasz Acronis i klonujesz dane na nowy dysk - oczywistym jest, że proces odbędzie się po restarcie laptopa…

Programy i tak będziesz musiał instalować a pliki można po prostu skopiować bez kombinowania.

czego nie zrozumiałeś?

włączyć programu nie potrafisz i nacisnąć kopiuj? chcesz wszystko instalować lub bawić się jak piszą inni to miłej zabawy