Klonowanie dysku z windows 8 wraz z plikami na nowy dysk

Witam.

 

Chciałbym przenieść system wraz z wszystkimi plikami na nowy dysk tak żeby to z niego startował Windows, zakupiłem nowy dysk Segate Barracuda ST3500630AS 500GB, mój poprzedni dysk Samsung HD161HJ 160GB na którym znajduje się system i pliki nagle według CrystalDiskInfo dostał bad sectorów, chciałbym przenieść system jak i pliki na nowy póki wszystko startuje jak trzeba i nie widać żadnych powikłań, jako że i tak miałem zamiar to zrobić kupując nowy dysk.

 

Pytanie dotyczy, jakiego programu/programów użyć i w skrócie w jaki sposób? (używałem już EaseUS Todo Backup Free 8.0 do klonowania dysku kiedy oba są podłączone, z opcją sektor po sektorze i bez, jednak nadal system upierał się na startowanie z starego dysku po odłączeniu jak i po zmianie kolejności w BIOS’ie, po podłączeniu jednocześnie starego dysku system startuje z niego. Jestem pewny że pomijam jakiś szczegół i z jakiegoś powodu nie potrafię go zauważyć).

 

 

post-208761-0-32289200-1426166818_thumb.

post-208761-0-19250200-1426169231_thumb.

AOMEI Backuper darmowy przejrzysty i bez problemowy używam od dłuższego czasu.

 

clonezilla też jest ok lecz jak linuxa na oczy nie widziałeś to nie polecam.

a ja wręcz odwrotnie - polecam clonezille - może ascetyczny interfejs przerazi, ale domyślna ścieżka disk-to-disk nie wymaga od użytkownika praktycznie niczego.

 

po kopiowaniu całego dysku będą potrzebne operacje na partycjach (rozszerzanie). nie wiem czy windowsowe narzędzie to ogarnie, jak nie to geparted.

Użyłem programu HDClone i o dziwo po odłączeniu starego dysku system działa bez problemu. Tak czy inaczej dziękuję za odpowiedzi.