Klonowanie HDD, czas operacji, błędy

Dzień dobry,

ze względu na potrzebę wymiany HDD, pobrałem odpowiednie oprogramowanie, ze strony producenta - oba dyski WD.

Uruchomiło się narzędzie klonowania i pojawił się błąd, że nie można odczytać danych z sektora X, błąd wystąpił kilkakrotnie, więc wybrałem opcję “Ignoruj wszystkie”.

Co oznacza taki błąd?

Czy te błędy mogą spowodować nie uruchamianie systemu na nowym dysku? Jak można sprawdzić co się nie przegrało czy niekoniecznie dotyczy to kopi jakiegoś pliku.

Klonowanie będzie trwało kilka godzin dysk 500, zajęty obszar 300. Może nie warto czekać?

Czy po wykonaniu klonowania będzie informacja o błędach, jakieś podsumowanie, co się nie przegrało?

 

Pozdrawiam

 

 

Hej,

Błędy, o których piszesz, to najprawdopodobniej uszkodzone fizycznie sektory na dysku. Nie da się odczytać poprawnie ich zawartości, więc pojawia się błąd. Podejrzewam, że z tego powody zdecydowałeś się na zmianę dysku?

Wszystko zależy od tego, w jakich miejscach pojawiły się błędy - jeśli na partycji systemowej, to istnieje ryzyko, że system może się nie uruchomić. Ale jeśli wcześniej - tzn. na dysku, z którego dane są klonowane - uruchomienie systemu było możliwe, to prawdopodobieństwo, że po klonowaniu możliwe nie będzie, jest bardzo niewielkie.

Wydaje mi się, że po skończeniu operacji pojawi się podsumowanie. Rozumiem, że korzystasz z narzędzia Acronis?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zgadza się, życzliwy użytkownik forum zasugerował wymianę dysku ze względu na pojawiające się błędy. Także ze względu na długie użytkowanie dysku. Klonowanie powiodło się, niestety nie było podsumowania, więc nie mam wiedzy czy coś nie nie udało przegrać. Użyłem narzędzia True Image 2013 jest to narzędzie przeznaczone przez producenta do dysków WD, które posiadam. Przepraszam, za tak późną odpowiedź, rozchorowałem się.

Wyniki nowego dysku w programie CrystalDiskInfo: http://postimg.org/image/6yppmjz3h/

Wyniki starego dysku: http://postimg.org/image/4dtz7whnv/

 

Powinienem stworzyć nowy temat, ale może nie jest to konieczne.

Czy wyniki podane przez program CrystalDiskInfo są właściwe dla nowego dysku ? Pojawiają się ilości nie naprawionych błędów, a przecież nie miałem czasu, aby takie zrobić ?! HMM

Hej,

Tak, jak najbardziej jest ok. :slight_smile:

Jeśli chodzi o błędy wynikające z naprawiania cyklu wyłączania (atrybut C0), dochodzi do nich w sytuacji, gdy wyłączamy komputer na guziku, nie czekając na wyłączenie komputera poprzez system operacyjny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dziękuję, pozdrawiam.