Klonowanie MAC adres


(Pawel Banaskiewicz) #1

Witam, 


(ADR1991) #2

https://www.youtube.com/watch?v=OENPHBi6Hbk

http://pomoc.jogger.pl/2009/06/17/jak-zmienic-adres-mac-karty-sieciowej/


(Pawel Banaskiewicz) #3

Wpisywałem jakiś tam sobie dla mnie wygodny mac adres wchodziłem na laptopa wpisywałem ten sam i internet nie działał?

Wytłumaczcie krok po kroku bo nie ogarniam tego 


(scripter1) #4

Coś tu się nie trzyma kupy, chyba ten twój usługodawca jest niepoważny że każe ci robić takie kombinacje.

Ale zacznijmy od początku, rozumiem że masz przynajmniej 2 komputery/laptopy które podłączasz do internetu na zmianę a łącze masz kablowe i ten kabel idzie bezpośrednio do złącza karty sieciowej w komputerze/laptopie (w przeciwnym wypadku nic z tego nie ma sensu).

Przyjmując powyższe założenia nasuwa się wniosek że twój operator adresy IP przypisuje do konkretnych adresów MAC i przypisał do MAC jednego z komputerów który miałeś jako pierwszy a teraz masz drugiego (np laptopa) i on nie może uzyskać IP.

W takim przypadku możesz kombinować z zmianą MAC w tym drugim na taki sam jak ma ten pierwszy ale lepszym rozwiązaniem byłby zakup jakiego routera i w nim ustawić MAC na porcie zewnętrznym WAN taki sam jaki ma twój komputer (ten który ma dostęp do sieci), w ten sposób znacznie sobie ułatwisz sprawę a oba komputery będą mogły mieć dostęp do sieci jednocześnie.

No chyba że zmieniłeś komputer/laptopa na inny a starego już nie masz (albo zmieniłeś kartę sieciową w komputerze bo np. stara nawaliła), w takim wypadku dzwonisz do operatora że zmieniłeś sprzęt i każesz mu że ma przypisać IP do nowego MAC podając mu MAC nowego sprzętu.

W takim przypadku on ma obowiązek wprowadzić nowy MAC w swoim sprzęcie a nie kazać ci robić dziwne kombinacje.