Klonowanie obrazu - obraz na 2 monitorach

Witam! 

Może zmniejsz rozdzielczość ekranu. Przejrzyj też opcje sterownika radeona w poszukiwaniu ustawień dotyczących klonowania. NVIDIA wykrywa podłączone drugie urządzenia i umożliwia konfiguracje, AMD powinno mieć podobnie.

Hej,

  • Sterowniki do nowej karty zainstalowane?
  • Czy w ustawieniach właściwości pulpitu, w ostatniej z zakładek są widoczne dwa ekrany?
  • Jakim złączem podłączasz TV, a jakim monitor?
    display_settings.PNG

Sterowniki są zainstalowane najnowsze do karty.

 

I5Ubk0q.jpg

 

Do TV wejście HDMI a z drugiej wejście D-SUB (VGA).

 

Próbowałem drugim kablem z obu stron HDMI, ale nie dało efektu. 

 

 

 

Dokładna nazwa karty to Gigabyte AMD RADEON R7 260x (2048mb)

Hej,

Kabel ten jest wyposażony w jakiś konwerter? W końcu złącze HDMI to sygnał cyfrowy, a D-Sub - analogowe. Bez konwertera na pewno działać nie będzie.

Czy przy takim połączeniu wygląd monitorów, który pokazałeś na screenie, się zmienia w jakikolwiek sposób? Po kliknięciu monitora numer 2, zaznaczasz opcję Powiększ pulpit… i dajesz Zastosuj? Coś się dzieje?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

jutro dam odpowiedź na pierwsze pytanie (ale na pewno jest konwerter, jak wcześniej działało), a na drugie raczej nie dam, bo znajomy mi pożyczył kabel i go już wziął ;<

Chyba, że uda mi się jeszcze od niego pożyczyć to napiszę :wink:

Jeżeli mam podłączone wszystko, to w catalyst control center powinien się pojawić ekran do wyboru - ekran TV?

 

Tak.

Dobra, tak myślałem…

 

Więc brak wykrycia TV czym może być spowodowane? Wina po stronie sterów/BIOSu/kabla, czy jeszcze coś innego? 

Opcja wykryj ekrany lub przeciąganie ikonki głównego monitora na to puste pole nie daje efektu?

Nie daje ;< 

Bios profilaktycznie możesz zaktualizować, ale prawdopodobieństwo jego winy jest małe.

Może być jakaś niekompatybilność w okablowaniu, stąd problem.

Bios jest aktualny - czyli więc to odpada. 

Single DVI masz kabel?

Podaj dokładne modele obu kart.

Tak chyba to jest single, DVI - D - dokładnie ta karta jest aktualnie: http://www.komputronik.pl/product/211259/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_R7_260X_Gigabyte_2GB_DDR5_DVI_HDMI_DP_PCI_E_OC.html

Testowałeś oba DVI i podłączony sam telewizor (monitor odłączony)?

No jak oba DVI? TV tylko do DVI-D dam rade chyba podłączyć, bo drugie wejście jest na DVI-I (dual link). A chodzi mi o efekt, aby był obraz na TV i monitorze. 

Dla pewności sprawdź oba DVI, najlepiej na wyłączonym PC i z odłączonym monitorem. Wiem jaki efekt chcesz osiągnąć, ale w ten sposób można wykluczyć użycie złego przewodu.

No, ok - później spróbuję tak zrobić. Ale nie wiem czy to coś da, bo jak testowałem sprawny kabel hdmi z 2 stron, nie było efektów (niestety nie mój kabel, tylko znajomy pożyczył na chwilę i nie mam jak ponownie go sprawdzić) 

Szkoda, że nie sprawdziłeś wtedy na podłączonym samym TV.