Klonowanie obrazu PC na TV przez HDMI - w czym tkwi problem?

Witam serdecznie …
Szukam porady która rozwiąże problem z klonowaniem obrazu z komputera na telewizor za pomocą kabla HDMI … kabel jest już na stałe podłączony w odpowiednim gnieździe w telewizorze ( Samsung UE49K5600AWXXH ) z gniazdem HDMI w komputerze . Kartę graficzna mam AMD Radeon R7 200 przy systemie Windows 7 … to tyle z technicznego opisu … Teraz problem .
Włączam komputer i przy już włączonej funkcji klonowanie obrazu obraz na telewizorze , pulpit z komputera pojawia się … wpisuje hasło i na kilkanaście sekund pulpit jest widoczny i na ekranie telewizora i na monitorze … po jakimś czasie obraz z ekranu telewizora znika i pojawia się komunikat o braku połączenia ( zdjęcie 1 ) … Ustawienia wyglądają jakoś dziwnie bo gdy odłączę telewizor to przy identyfikacji monitora pokazuje mi się numer 2 … poza tym tak wyglądają karty od ustawień obrazu ( zdjęcie 2 i 3 ) … co zrobić i co zmienić ? … ustawienia ? Co jest nie tak że obraz znika i jak zrobić żeby przy każdym możliwym włączeniu telewizora obraz klonowania był bez ponownego przestawiania ustawień … proszę o porady i wskazówki … jeżeli są jakieś dodatkowe pytania to chętnie odpowiem , bo bardzo mi zależy na rozwiązaniu tego problemu …



Może kabel padnięty? Sprawdź na innym przewodzie HDMI, bo po podłączeniu i wybraniu powielania, tak już powinno zostać. Ewentualnie możesz sprawdzić, czy są nowsze sterowniki do karty graficznej i zainstalować wszystkie aktualizacje z Windows Update.

Nie mam teraz możliwości podmienienia kabla … chociaż tak mi się wydaje , że gdyby był padnięty kabel to działałby czy nie działał w różnych sytuacjach i o różnym czasie … a w mojej sytuacji obojętnie kiedy i z jaką częstotliwością to zawsze jest tak samo … działa tylko kilkanaście sekund po włączeniu i tylko od momentu okienka logowania się do systemu .

Tak się jeszcze zastanawiam czy to nie wina tego że w jakiś sposób numer jeden ustawiony jest telewizor a numerem dwa jest monitor … tak to wygląda ( zdjęcie ) . Korzystam tylko z ustawień systemu a może coś trzeba bezpośrednio w karcie ?

Hej,

Oznaczenie konkretnych ekranów nie ma tutaj nic wspólnego. To bardziej definiuje, gdzie domyślnie znajdzie się pasek startu systemu - domyślnie to właśnie ekran 1. Ja na pewno sprawdziłbym działanie na innym porcie HDMI. Kabel być może jest dobry. Sam miałem sytuację, że podłączając laptopa do jednego z portów HDMI (normalny port HDMI a nie ograniczony tylko do wizji - port DVI) nie mogłem wyświetlić obrazu. Po zmianie portu i użyciu tego samego kabla obraz wyświetlany był bez żadnego problemu. Co ciekawe inny laptop - też z kartą GeForce’a - nie ma najmniejszego problemu, by wyświetlać obraz przy użyciu któregokolwiek portu HDMI w telewizorze.

Pozdrawiam,
Dimatheus

A więc tak - po pierwsze kabel jest OK , sprawdzony .
Po drugie - spróbowałem kilku opcji i doszedłem do kilku odkryć związanych z rozdzielczością i funkcją z ustawień karty graficznej . Nadal nie mogę jednak przejść skutecznie w klonowanie jeden do jeden z PC na TV … może to komuś pomoże w rozwiązaniu problemu … Objaśnię przy zdjęciach :


Użyłem z karty graficznej funkcji eyefinity i błyskawicznie obraz pojawił się i na monitorze i na TV z tym że jest podzielony na dwie części


Wchodząc w ustawienia z Windowsa wygląda to tak i nie jest to klon obrazu

No i w takich ustawieniach na TV pokazuje mi idealny pulpit z ikonkami a na monitorze mam jakby pół ekranu samego tła z pulpitu i po włączeniu gry ( np. FIFA ) z ekranu TV znika dotychczasowy pulpit i pojawia się komunikat o braku połączenia a na monitorze wskakuje gra , ale w dużej rozdzielczości ( zdjęcia poniżej )



Po tym jak w poleceniach Windows próbuję zmienić układ na klonowanie i chcę zmienić ustawienia częstotliwości ekranu to wygląda to tak i jedyne co mogę to ustawić 59 albo 60 Hz ale wtedy mam brak połączenia z TV

Może podsunie to komuś jakaś pomocna myśl , ja niestety błądzę i być może odpowiedź jest w zasięgu - ale niestety nie dla mnie .

Hej,

A próbowałeś wybrać na przykład wyświetlanie głębi kolorów w 16-bitach na ekranie TV? Ewidentnie telewizor na problem z trybem pracy takim samym, jak w przypadku monitora. A gdyby obraz wyświetlał się tylko na TV? Sprawdzałeś, czy w ogóle tak się da?

Pozdrawiam,
Dimatheus

  1. dlaczego tak zależy ci na klonowaniu?
  2. telewizor prawdopodobnie ma problem z wyświetlaniem w takim samym trybie jak laptop. Np ze względu na inny format obrazu itp.
  3. użyj opcji duplikuj lub tylko projektor i sprawdź czy tv będzie działać.