Klonowanie partycji

Witam,

Nie wiem czy słyszeliście o takim czymś, ale jest możliwość przerzucenia partycji systemowej na nowy dysk bez formatowania. Znajomy polecił mi ten sposób bo u niego działa. A więc tutaj jest link poradnika

http://dyski.cdrinfo.pl/artykuly/kopia-partycji/

Chciałem z tego skorzystać ponieważ nie mam ochoty robić formata i instalować wszystkiego od początku.

W punkcie drugim poradnika widać 4 screeny. Pojawiają się u mnie 3 pierwsze screeny, 4 już nie ma a następnie mam tylko drugi screen z punktu piątego, który rozpoczyna całą operację klonowania. Nie wiem dlaczego tak jest, ale tak czy siak wszystko kończy się powodzeniem. Niestety pomimo ustawienia SSDka jako pierwszego urządzenia bootującego, system odpala się nadal ze starego HDD. I tutaj pytanie czemu. Format chciałbym zrobić w ostateczności.

2 screeny z biosu

20130701_110153_zpseb465292.jpg

20130701_110251_zpsc84980c8.jpg

ktoś coś pisał mi o zworkach. Jest sens się tym bawić?

Czasy zworek minęły razem z napędami ATA.

Odłącz HDD i sprawdź czy wszystko wstanie (pewność, że wszystko się prawidłowo sklonowało).

pewno masz win.7

system odpala ze starego dysku dlatego,że został tam bootsektor, który nie został skopiowany bo jest widziany przez program jako osobna partycja, której nie sklonował na nowy dysk.

odłączyłem i niestety wyskakuje info, że nie ma urządzenia bootującego.

tak mam windows 7

W moim przypadku pomógł bardzo prosty programik AOMEI Backupper.

http://www.download.net.pl/1771974/aomei-backupper/

Wszystko odbywa się z poziomu windows bez żadnych kombinacji - po prostu zaznaczasz opcję klonowania - wybierasz dysk źródłowy i docelowy - potem w biosie zmieniasz ustawienia tak aby system ładował się z nowego dysku.

Dla pewności czy aby dobrze się wszystko skopiowało odłącz stary dysk i ładuj system z nowego. W tym momencie masz dwa identyczne systemy na dwóch dyskach. Po upewnieniu się, że wszystko gra możesz sformatować stary dysk także z poziomu windows.

Przetestowane na win 7 64bit. :slight_smile:

Niestety w przypadku tamtego i tego programu wyskakuje to samo info

20130701_142553_zps79db5f85.jpg

Jeśli masz Windows 7 . To jaki masz układ partycji na HDD czy jest mała partycja 100 MB widziana w zarządzaniu dyskami. Jeśli tak to czy ją też z klonowałeś na SSD i czy jest aktywna partycja na nowym dysku tak jak na HDD.

Cześć,

Sprawdź AOMEI Partition Assistant (dokładnie opcja Migrate OS to SSD Wizard)

Za pomocą tego programu (zrobiłem boot’owalną płytkę Make Bootable CD Wizard, potrzebny jest Windows AIK) przeniosłem 7 z HDD na SSD w laptopie.

Ja korzystałem z wersji Pro (znalazłem kiedyś w promocji za darmo), ale wersja Free z tego co wiem też udostępnia te funkcje.